3 komentāri

Stunda vai mazāk – tik laika ārā kopā ar saviem pirmsskolas vecuma bērniem darbadienās pavada puse vecāku Latvijā. Nedaudz vairāk kā desmitdaļai tādas iespējas nav vispār. Tomēr vecāki atzīst, ka tieši svaigā gaisā pavadītais laiks un ar draugiem kopīgi spēlētās pagalma spēles ir tās lietas, ko viņi gribētu nodot bērniem no savas bērnības, atklāts Danonki veiktajā aptaujā.

Aptaujātie vecāki atklāj, ka bieži (53%) ārā kopīgi pavadītais laiks ir vienkārši došanās no mājām uz veikalu vai bērnudārzu un atpakaļ. Liela daļa apmeklē arī spēļu laukumus (76%) un dodas pastaigās (58%). Vairākums vecāku vēlētos vairāk laika aktivitātēm ar bērniem, tomēr katrs trešais gribētu arī vairāk bezmaksas spēļu parkos un rotaļlaukumos, savukārt piektdaļai trūkst ideju kopīgām nodarbēm. Interesanti, ka tēti salīdzinoši vairāk nekā mammas satraucas par drošību un tīru vidi spēļlaukumos (attiecīgi 34% un 27%).

“Tikai 13% vecāku apgalvo, ka mērķtiecīgi velta laiku kopīgām pagalma spēlēm, piemēram, klasītēm, paslēpēm vai ķerenēm, lai arī tā ir viena no svarīgākajām lietām, ko viņi vēlētos nodot mantojumā no savas bērnības,” stāsta Danonki mārketinga vadītāja Gunta Jurča, atklājot, ka šovasar uzņēmums kopā ar Rīgas domi ir apņēmies pagalma spēļu tradīcijai dot otro elpu.

Lai aicinātu vecākus pavadīt vairāk brīžu ar bērniem, daloties savās atmiņās un pagalma spēļu tradīcijās, ir uzsākta Danonki iniciatīva Mīļākā pagalma spēle Latvijā.

“Esam atklājuši balsošanu par Latvijā iemīļotāko pagalma spēli vietnē www.milakaspele.lv. Par savu favorīti aicinām balsot līdz pat aprīļa beigām. Visu laiku mīļākā pagalma spēle Latvijā tiks paziņota 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā. Ar Rīgas domes atbalstu populārākās pagalma spēles tiks izvietotas vairākos pilsētas parkos – gan 3D formātā, gan citos bērniem interesantos veidos. Ticu, ka tas iedvesmos daudzas ģimenes atcerēties tautas bumbu, augstāk par zemi vai jūra bango,” saka Danonki pārstāve G. Jurča.

Balsot un izlasīt tradicionālo pagalma spēļu noteikumus var vietnē milakaspele.lv.

Par Latvijas mīļāko pagalma spēli

”Mīļākā pagalma spēle Latvijā” ir kopīga Danonki un Rīgas domes iniciatīva, lai veicinātu kvalitatīvu vecāku un bērnu laika pavadīšanu svaigā gaisā. Tā norisināsies divās daļās – ikviens līdz pat aprīļa beigām ir aicināts balstot par visu laiku mīļāko pagalma spēli Latvijā (milakaspele.lv), savukārt 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, populārākās no tām tiks atklātas dažādās vietās Rīgā un būs bez maksas pieejamas visu vasaru.

Par pētījumu

Pētījumu veicis Danonki 2016. gada aprīli, aptaujājot 300 vecākus, kuriem ir bērni vecumā no 2 līdz 6 gadiem.

Video

TOP komentāri

  • Andris
    +1 +1 0

    Andris

    Kādēļ tieši Rīgas parkos tos spēļu laukumus veidos? Kādēļ nevar arī Kurzemē piemēram:Laidos Laidu pagastā Kuldīgas novadā? Laidu pamatskolas sportlaukumā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl