Sužos dzīvi gandē kaku ezers

0 Komentāru
Sužos dzīvi gandē kaku ezers
Foto: Lee Cannon /Flickr

Sužos Jaunciema ielas iedzīvotājiem dzīvi gandē notekūdeņu aka, kas ik dienas pārplūst, radot neizturamu smaku – tajā atrodas viss, kas nonācis blakus dzīvojošo cilvēku tualetēs, izlietnēs un dušās.

Aka tiekot izsūknēta ik dienas, taču no tā lielas jēgas nav, jo katras dienas vakarā tā atkal ir pilna un smakojošais šķidrums plūst pāri tās malām, stāsta vietējie iedzīvotāji.

”Nevar tā dzīvot, jo indējas visi. Dzeramais ūdens ir tepat netālu no šīs mēslu krātuves,” saka Biruta, Sužu iedzīvotāja.

Problēma slēpjas tajā, ka savulaik kanalizācijas notekas bija pieslēgtas bijušās armijas daļas šmucūdeņu savākšanas tvertnei. Tā kā tā pašlaik ir katastrofālā stāvoklī, Valsts vides dienests īpašniekiem licis tvertnes likvidēt. Tādējādi tagad smirdošajiem ūdeņiem vairs nav, kur plūst.

Pirms desmit gadiem Rīgas dome māju kanalizāciju rekonstrukcijai bija atvēlējusi līdzfinansējumu 29,5 tūkst. latu apmērā. Vietējie iedzīvotāji par to neko nav zinājuši, un nauda no pašvaldības šim mērķim nav paņemta, un nu vilciens ir aizgājis. Lai arī toreiz ēku apsaimniekoja cits uzņēmums, vietējie iedzīvotāji arī pašreizējos apsaimniekotājus vaino nekā nedarīšanā. Par notekūdeņu savākšanu būtu jārūpējas biedrībai, kas uzņēmusies nama apsaimniekošanu, taču līdz šim lietas labā nekas nav darīts.

Plašāk par šo problēmu – Bez Tabu sagatavotajā sižetā!

0 Komentāru