11 komentāri
Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju zem egles atradīs Ķīnā, Malaizijā un Indonēzijā ražotās preces
Foto: Uldis Āboliņš, LNT ziņas

Tik lielu internetā nopirkto preču pasūtījumu apjomu no Ķīnas Latvijas pasts vēl nav piedzīvojis – šogad pirms Ziemassvētkiem Ķīnas sūtījumu skaits ir lielāks nekā visā gadā kopumā.

Savukārt pieaugums, salīdzinot ar pērno gadu, ir 70% apjomā. Ķīnas sūtījumi Latvijas pastam ir ļāvuši uzlabot arī tā finanšu rādītājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad Ziemassvētkos, Latvijas iedzīvotāji kā vēl nekad iepriekš iepirkušies internetā, un desmitiem tūkstoši cilvēku zem Ziemassvētku egles atradīs Ķīnā, Malaizijā un Indonēzijā ražotās preces. Lielākoties tie ir planšetdatori un mobilie telefoni.

Latvijas iedzīvotāji interneta veikalos sāk iepirkties tik aktīvi, ka vien pirms desmit gadiem projektētās pasta ēkas ietilpība ilgi vairs nespēšot turēt līdzi.

Bieži vien cilvēkiem gan cerētais lētais pirkums ārzemju interneta veikalos beidzas ar vilšanos. Ja preces vērtība ir vairāk nekā 22 eiro, muita uzliek nodokli, kas sūtījuma saņēmējam pastā jāsamaksā. Bieži vien ārzemju pārdevēji krāpjas un norāda, ka, piemēram, planšetdatora cena ir 6 eiro. Taču Latvijas Pasta slodze ar to nebeidzas.

Milzīgos apjomos ir pieaudzis arī iekšzemē nosūtīto vēstuļu skaits, piemēram, svētdien, 21. decembrī, nosūtītas sešas tonnas vēstuļu jeb 300 tūkstoš aplokšņu, ko nācās sašķirot pasta darbiniekiem.

Interesanti, ka Latvijas pastā nonāk arī ļoti daudzas Latvijas bērnu sūtītas vēstules Ziemassvētku vecītim.

Situācija Latvijas pasta ēkā ir tiešām ”karsta”, un par to plašāk šā vakara LNT ziņās stāstīs LNT Ziņu reportieris Uldis Āboliņš!

Lūk, kā šobrīd strādā Latvijas pasta rūķi:

TOP komentāri

 • ich
  0 0 0

  ich

  pilnīgi piekrītu, ka preces pasūta, jo ir superlētāk nekā pirkt LV, jo LV veikalos tāpat ir preces no Ķīnas. Un tiešām cik naivam jābūt, lai noticētu, ka Anglijā un ASV tās preces nav ražotas Ķīnā. Amerikāņi džinsus iepērk Ķīnā un pāršuj zīmītes pārdod kā ASV preci. Brīžam nespēju nobrīnīties cik cilvēki ir lētticīgi un dumji. Šobr;id pasaulē lielākā daļa preču tiek ražotas Āzijas valstīs.
 • muha
 • eli
  0 0 0

  eli

  Jūs pastaigājat pa veikaliem un paskatieties,cik maksā apģērbs,cik maksā daudzas citas preces,kurš tad ar šis valsts algām var kaut ko nopirkt?? Tirgotājiem vajadzētu nedaudz nolaisties uz zemes,jo cilvēki tikai dārgo preču dēļ,meklē citas iegādes iespējas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl