Šuplinska: Skolēnu dziesmu un deju svētki varētu notikt no jūlija līdz oktobra beigām

1 komentārs

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki šogad varētu notikt no jūlija līdz 30. oktobrim, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministre intervijā atzina, ka pie jaunā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncepta būs jāpierod kādu laiku.

“Tā doma ir pavisam vienkārša – dziesmu svētku ideja kā tāda pēctecīgi tiks nodota tajos formātos, kas epidemioloģiski būs droši, kas būs pieņemami lielākajai daļai skolotāju, vecāku un bērnu, kas ir iesaistījušies dziesmu svētku sagatavošanā. Pati svarīgākā doma – mums nebūs tradicionālā dziesmu svētku formāta, kur akcents likts uz grandiozitāti, vienas nedēļas sabraukšanu, ļoti piedzīvojumiem bagātu nakts dzīvi un pārdzīvojumiem, kas ar to saistīti,” pauda Šuplinska.

Pēc ministres sacītā, akcents tiks likts uz dziesmu un deju svētku saturisko vērtību.

Iepriekš jau vēstīts, ka skolēnu dziesmu un deju svētkus plāno brīvprātīgus epidemioloģiski drošajos novados.

Ja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies brīvprātīgi Covid-19 epidemioloģiski drošajos novados un mazos kolektīvos, to norise šā gada vasaras otrajā pusē neapdraudēs nedz dalībniekus, nedz skatītājus, šādu nostāju pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

1 komentārs