Šuplinska: Mācības klātienē pagaidām varētu atsākt 49 skolu jaunāko klašu skolēni

1 komentārs
Šuplinska: Mācības klātienē pagaidām varētu atsākt 49 skolu jaunāko klašu skolēni
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Mācības klātienē pagaidām varētu atsākt 49 skolu 1.-4. klases skolēni, un kopumā pašvaldību atbilstību “drošās skolas” prasībām valdība pārskatīs ik pēc divām nedēļām, preses konferencē ceturtdien, 18. februārī, informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atgādināja, ka Ministru kabinets otrdien, 16. februārī, panācis konceptuālu lēmumu 1.-4. klases skolēniem atsākt klātienes mācības pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Šuplinska teica, ka reģionu princips sāks darboties pakāpeniski tikai tajos novados, kur saslimstība uz pirmdienu – 15. februāri – konstatēta zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Šādi rādītāji konstatēti 20 novados, kas kopumā veido 49 skolas. Starp šiem 20 novadiem ir Alsungas, Ciblas, Dagdas, Dundagas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Kuldīgas, Lielvārdes, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņu, Rucavas, Rūjienas, Saulkrastu, Salacgrīvas un Skrundas novads. Reģionu princips konceptuāli ir pieņemts, bet epidemioloģiskā situācija tiks monitorēta, tai atbilstoši var sekot izmaiņas.

Viņa akcentēja, ka kopumā pašvaldību atbilstību “drošās skolas” prasībām valdība pārskatīs ik pēc divām nedēļām.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP)

“Tas ir konceptuāls lēmums, līdzīgi kā situācijā ar 1. un 2. klasi. Ir jāseko šīs dienas Ministru kabineta lēmumam, lai patiešām 100% pateiktu, ka šis pieņemtais koncepts darbojas. Tajā pašā laikā valdības konceptuālais atbalsts nozīmē, ka princips pats par sevi ir pieņemts, bet mēs visi sekojam līdzi epidemioloģiskajai situācijai, kas gana strauji mainās tieši darba nedēļas vidū. Uzsvēršu tikai, ka, Ministru kabinetā, apspriežot pašu principu, tika diskutēts arī par diviem parametriem, proti, uz kuru datumu skatīt kumulatīvo rādītāju un cik ilgā laika posmā to pārskatīt. Šā brīža koncepts skan tā, ka kumulatīvo rādītāju skata uz konkrētās darba nedēļas pirmdienu un pārskata ne ātrāk kā divu nedēļu laikā. (..) Ja saslimstību konstatē skolā, skolai jau ir zināma konkrēta rīcība, kādā veidā lokalizēti apstādināt skolas darbību.”

Ministre atgādināja, ka skolas infrastruktūrai un transportam mācību procesā klātienē, ievērojot visas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības, ir būtiska nozīme. Ministre vedināja bērnus doties uz skolu ar kājām vai, ja iespējams, vecākiem atvases atvest ar privāto privāto automašīnu. Ja izmanto izglītības iestādes skolas pedagogiem un bērniem organizēto transportu, jāvalkā maskas. Tāpat skolai ir jāapzina situācija, cik daudziem bērniem ir jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu un jādomā risinājums, lai nebūtu bažas par saslimšanas riskiem.

Savukārt situācijās, kad bērnam no viena novada ar augstu saslimstību ir jādodas uz skolu drošajā pašvaldībā, skolas direktoram ir jāsazinās ar bērna vecākiem un jāskaidro, vai Covid-19 saslimstība ir arī ģimenē. Ja ģimenē saslimšana nav konstatēta, bērnam piedalīties klātienes mācībās var ļaut. Pedagogam sasirgstot ar Covid-19, klātienes mācības atcels.

1 komentārs