Komentāri
Suņu staidzinātāja: Dzīvnieks nav vainīgs, ka viņa iepriekšējais saimnieks ir bijis idiots
No privātā arhīva

“Prieks! Man tiešām pēc katras tikšanās ir prieks, un es jūtos pozitīvi uzlādēta pēc šādas pastaigas mežā kopā ar mazajiem, astainajiem draugiem,” tā, vaicāta par gandarījuma sajūtu pēc suņu staidzināšanas dzīvnieku patversmē, portālam Skaties.lv pauž Signe Elste. Viņa arī nebaidās atklāt, ka daudziem patversmē nonākušajiem suņiem iepriekšējais saimnieks gluži vienkārši bijis idiots. Un suns pie tā nav vainīgs.

Signe Elste ir ļoti pozitīva meitene, kas suņu staidzināšanu brīvajā laikā uzsākusi pavisam nesen. Viņa pirmo reizi pie astaiņiem uz patversmi devās šīs vasaras sākumā, un atzīst – ar četrkājainajiem, nereti citu cilvēku pamestajiem draugiem, gūst pozitīvu emociju lādiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Īstenībā doma doties apciemot mazos draugus bija jau diezgan sen, taču nekad tā arī netika realizēta. Sociālajos tīklos redzēju bildes, kur kāds no paziņām redzams pastaigā ar četrkājainajiem draugiem, pamodināja arī manī šādu vēlmi. Tikai laikam man pietrūka kāda, kas paņem aiz rokas un uz turieni aizved, jo pati īsti nezināju, kur tas ir un kā tur nokļūt, un, protams, vēl bija dažādi citi attaisnojumi. Galu galā uz dzīvnieku patversmi mani aizveda kolēģe, kura ik pa laikam arī bija sākusi braukt ciemos pie patversmes dzīvniekiem,” stāsta Signe.

Foto:

Tā nu abas dāmas kādā sestdienā, sapirkušās dažādus gardumus, devās uz Rīgas dzīvnieku patversmi. “Apmēram 45 minūšu ilgais brauciens ārpus Rīgas pagāja ātri. [..] Ienākot iekšā patversmes teritorijā, neskaitāmas dzīvnieciņu acis raudzījās uz mums. Kolēģe jau daudzus zināja nosaukt vārdā. Tas man tā likās feini. Nodomāju, ka es nu gan nevarēšu atcerēties, kā kuru sauc,” stāsta Signe, kas tagad jau daudziem suņiem iegaumējusi vārdiņus, turklāt daži kļuvuši par īpaši tuviem draugiem.

“Katrs no viņiem ir citādāks un ar savu raksturiņu. Viens lēnā gaitā kopā ar tevi staigās pa meža takām, cits liks ātrā tempā skriet cauri mellenājiem. Dažreiz tas pašam cilvēkam ir pacietības treniņš,” viņa stāsta.

Savukārt uz jautājumu, kas, pēc Signes pašas domām, cilvēkiem liek palīdzēt suņiem un kādēļ šāda saskarsme ar tiem ir svarīga, viņa atbild: “Cilvēcība. Kā Mazajā princī teikts: “Mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām”. Dzīvnieks nav vainīgs, ka viņa iepriekšējais saimnieks ir bijis idiots.”

Patversmē ir nepieciešama dažāda veida palīdzība, un katrs pēc savām vēlmēm un iespējām var iesaistīties brīvprātīgo darbā. Suņu vešana pastaigās ir tikai viena no iespējām. Palīdzīga roka vajadzīga arī sakopšanas darbos, piemēram, ik pa laikam patversmē notiek arī talkas. Tāpat arī var palīdzēt izlīmēt paziņojumus pilsētā par atrastajiem suņiem, un brīvprātīgie var piedalīties arī dažādos patversmes rīkotajos pasākumos, stāsta Signe.

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl