Suņu reģistrācija būs obligāta

4 komentāri

No nākamā gada jūnija suņu reģistrācija būs obligāta, taču šobrīd tā lielā mērā balstās uz tikai uz cerībām. Zemkopības ministrijā paļaujas uz suņu saimnieku goda prātu, savukārt daudzi mājdzīvnieku īpašnieki suņu reģistrēšanai jēgu neredz.

Suņu reģistrācija jeb mikročipa ievadīšana ir vienkārša procedūra. Nelielais čips ar unikālu kodu tiek injicēts sunim zem ādas. Unikālais kods sunim būs pases vietā, kurā būs norādītas saņemtās potes, dzīvesvieta un saimnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neskatoties uz ierīces vienkāršību, tās ieviešana prasa pūles. Sevišķi gausi reģistrēšana notiek ārpus pilsētām. Laukos suņu saimnieki reģistrēšanā lietderību nesaskata. ”Es domāju, ka laukos tas nav vajadzīgs. Te viņš ir un te vairs nav tā suņa. Šosejas malā, sabrauc bieži,” uzskata Mārīte, Olaines novada iedzīvotāja.

Piereģistrēto suņu saimniekiem būs jāsedz čipa ievadīšanas un reģistrēšana izmaksas. Tāpat būs jāšķiras arī no ikgadējas mājdzīvnieka nodevas, tā katrā pašvaldībā ir atšķirīga. Iekasēto naudu paredzēts novirzīt klaiņojošo suņu kontrolei. Taču, ņemot vērā pieredzi, iedzīvotāji netic, ka nauda tiks iztērēta lietderīgi.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka čipa ievadīšana sunim zem ādas vēl nav viss. Ir jāpārliecinās par to, lai veterinārārsts mikročipa unikālo kodu ievada Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēmā.

Veterinārārste Santa Zirnīte skaidro, ka datu centrā nereģistrētam čipam zūd jēga. Dzīvnieku ārstei ir pieredze, ka pieklīst suns, kuram ir čips, taču tik un tā saimnieku noskaidrot nav iespējams.

Pašlaik no aptuveni 160 tūkstošiem četrkājaino draugu Latvijā ir reģistrēta vien 10. daļa. Zemkopības ministrijas pārstāve Inga Kronenberga paļaujas, ka arī pārējie suņu īpašnieki būs godprātīgi.

Sods par suņa nereģistrēšanu var būt visai iespaidīgs no 7 līdz pat 210 eiro. Suņu reģistrēšanas uzraudzīšanu iecerēts nodot pašvaldību ziņā, kas visdrīzāk to deleģēs pašvaldības policijai.

TOP komentāri

 • Lauris
  +1 +1 0

  Lauris

  "Sods par suņa nereģistrēšanu var būt visai iespaidīgs no 7 līdz pat 210 eiro."
  Kāds var apgaismot "komentāru skribilētāju" par šo ? Pēc kādiem kritēriejiem tiks vērtēts soda naudas apjoms ?
  "Iekasēto naudu paredzēts novirzīt klaiņojošo suņu kontrolei."
  Jā, masu mēdiji ir tā lieta kam cilvēkiem vajadzētu ticēt.... absurds...
 • aitinja
  +1 +1 0

  aitinja

  Jūs,cilvēki, vispār debīli esat palikuši. Jau tā slaucat naudu no cilvēkiem un vajag vēl ?
  Izkastrēt tādus, uz mieta uzvilkt un sadedzināt tiešajā ēterā. Pilnīgs debīlisms.
 • sune
  +1 +1 0

  sune

  Nu šis izdomāts tikai lai iekasētu naudu! Vecās tantes ar mazajām pensijām, kuras ar savu suni neiziet no privātmājas kā vienmēr apzinīgi pildīs noteikumus, bet likumu nepaklausīgie pasmiesies par šo! Man kaimiņos suņi mainās ik gadu, piesieti īsā ķēdē, saimnieki dzer...Viņi čipēs?!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl