Suņu pajūgu atrakcijas ēnas puse! “Haskiju parkā” dzīvnieki tiek turēti mitrumā, badā un savās fekālijās

20 komentāri
Suņu pajūgu atrakcijas ēnas puse! “Haskiju parkā” dzīvnieki tiek turēti mitrumā, badā un savās fekālijās
PVD

Pārtikas un veterinārais dienests no suņu turēšanas vietas “Ziru skola”, kas internetā piedāvā cilvēkiem “baudīt elpu aizraujošus izbraucienus ar suņu pajūgiem”, izņēmis 26 haskija sugas suņus, kas turēti badā un antisanitāros apstākļos.

Par briesmīgajiem sadzīves apstākļiem, kuros spiesti dzīvot Ventspils novada Ziru pagasta “Haskiju parka” iemītnieki, PVD ziņoja satraukti tā apmeklētāji. Šodien veiktajā pārbaudē atklājās, ka dzīvnieki tiek turēti netīrībā un mitrumā, kā arī viņiem trūkst barības.

Mairita Riekstiņa
PVD pārstāve

Veicot pārbaudi, mēs konstatējām, ka dzīvnieki tiek turēti voljeros, kuri ilgstoši nav tīrīti. Suņi bija spiesti dzīvot savās fekālijās un lielā mitrumā bez pakaišiem un brīvi pieejama ūdens. Barības krājumi arī bija niecīgi, un daudzi dzīvnieki bija vājā miesas stāvoklī. Tāpēc pieņēmām lēmumu par dzīvnieku izņemšanu.

26 haskiji un citu sugu suņi pārvietoti uz suņu patversmi. Šobrīd tiek lemts par administratīvā soda piemērošanu suņu saimniekiem – divām fiziskām personām. Jāpiebilst, ka “Haskiju parks” jeb “Ziru skola” savā mājaslapā piedāvā “baudīt elpu aizraujošus” izbraucienus ar suņu pajūgiem ikvienā gadalaikā.

20 komentāri