Suņu čipēšana: līdz 1. decembrim tiek samazināta maksa par šo pasākumu

2 komentāri

Suņu čipēšanas sāga nerimst. Latvijas Veterinārārstu biedrība nākusi klājā ar iniciatīvu visām klīnikām līdz 1. decembrim samazināt maksu par suņu čipēšanu, lai arvien vairāk cilvēku čipētu savus mīluļus.

Kopš obligāta suņu čipēšana un reģistrācija Lauksaimniecības datubāzē vairākkārt tikusi atlikta uz vēlāku laiku, daudziem suņu īpašniekiem radusies neskaidrība gan par to, kad tad suns ir jāčipē, gan par to, kurš to ir tiesīgs darīt. Līdz ar to interese par čipēšanu sarukusi.

Margarita Miļča, veterinārārste:
No tā brīža, kad tika atlikts līdz 1. janvārim, bija straujš kritums, cilvēki pārstāja suņus čipēt un reģistrēt. Nu un tagad varbūt pēdējās 7-10 dienās kaut kāda neliela aktivitāte ir parādījusies, bet pēc tā, ko suņu saimnieki taujā, viņiem nav īsti skaidrības, kā jārīkojas. Tāpat arī mēs paši brīžiem, vetārsti, nezinām, kā jārīkojas, un līdz ar to mums grūti paskaidrot precīzi paskaidrot, kā rīkoties īpašniekiem.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore norāda, ka cilvēki nevēlas čipēt savu suni arī tādēļ, ka baidās, ka vēlāk šo informāciju izmantos, lai iekasētu nodokli par suņa turēšanu.

Šobrīd noteikumi paredz, ka visiem suņiem ir jābūt čipētiem un reģistrētiem līdz 2017. gada 1. janvārim. Lai mudinātu suņu saimniekus to darīt ātrāk, Latvijas Veterinārārstu biedrība ir piedāvājusi Latvijas klīnikām līdz 1. decembrim samazināt maksu par čipēšanu.

Lita Konopore, LVB Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece:
Šobrīd ir atsaukušās vairāk nekā 110 klīnikas, tas nozīmē vairākus simtus veterinārārstu. katra veterinārā klīnika varēja izvēlēties savu cenu, kādu viņa vēlas noteikt, bet 97% gadījumu veterinārās klīnikas ir izvēlējušās zemākas par 10 eiro + PVN.

Tāpat maksa tikusi samazināta arī par suņa reģistrāciju Lauksaimniecības datu bāzē. Ja līdz 7. oktobrim tā bijusi 7,11 eiro, tad kopš šā datuma cena tika samazināta divreiz. Par šādu jaunievedumu gan nepriecājas tie suņu īpašnieki, kuri datu bāzē reģistrējušies laicīgi. Starpība starp bijušo un esošo maksu nevienam atmaksāta netiks.