Suns ievieš pārmaiņas sociālās aprūpes centra ikdienā

Pievienot komentāru
Suns ievieš pārmaiņas sociālās aprūpes centra ikdienā

Neparastu pieeju, kā dažādot senioru ikdienu, izdomājis viens no Latvijas sociālās aprūpes centriem. Lai izklaidētu sirmos kungus un dāmas, uz to ik pa laikam tiek atvests suns, kamēr tā saimniece dodas uz darbu.

Pilnīgi skriešus labradora meitene Mellene dodas uz darbu ģimeniskai videi pietuvinātu ilgstošas sociālās aprūpes centru ”Senior Babīte”. Darāmā ir daudz – apciemot dāmas un kungus, kuru ikdiena nav notikumiem pārāk piesātināta.

Mellene vasarā pazaudēja savu labāko draugu kaķenīti Zāru, un pilnīgi izmainījās viņas uzvedība, stāsta kucītes saimniece Inga. Īpaši, kad palika viena pati mājās, bet Inga devās uz darbu.

Tad nu nācis piedāvājums no sociālās aprūpes centra ”Senior Babīte” vadības – ik pa laikam vest Melleni pie viņiem un dažādot senioru ikdienu. Pirms tam, protams, bija arī uztraukums gan Mellenes saimniecei, gan centra vadībai, kā viss notiks.

“Suņi jau patīk visiem, bet tomēr bija bažas: viņa ir aktīva, grib visu izpētīt. Tad mēs domājām, kā tieši fiziski tas būs? Bet prieka bija vairāk nekā visa tā pārējā,” norāda Mellenes saimniece Inga Birkmane.

Mellenes klātbūtnē sirmie kungi sāk smaidīt un atcerēties savus mājdzīvniekus. Un Mellenei pat izdodas piecelt no gultas tos, kuri sākumā īpaši to nemaz nevēlas. Suns ieviesis tik pozitīvu pieredzi, ka centra ”Senior Babīte” vadība aicina arī citus suņu saimniekus vest pie viņiem savus draugus, kamēr viņi paši ir darbā.

“Varētu dienas laikā uzņemt mīluļus, kuri mājās vieni paši skumst, tad mēs būtu ļoti priecīgi. Es vēroju, kādas emocijas tas raisa cilvēkiem, kuri šeit pavada savu dienu,” uzsver Lielās Ģimenes mājas ”Senior Babīte” vadītājas vietniece Inese Kovaļevska.

Pēdējo 30 gadu laikā tika veikti dažādi pētījumi, kuri pierādījuši, ka mājdzīvnieku klātbūtne labvēlīgi ietekmē senioru veselību, kuri dzīvo tieši sociālās aprūpes centros. Suņi un kaķi spēj uzlabot sirmo dāmu un kungu dzīves kvalitāti, piemēram, motivē viņus interesēties par dzīvi ārpus viņu istabiņas, kā arī palīdz atbrīvoties no stresa un uzlabo pašsajūtu.