Komentāri
“Suitu sievas” pirmo reizi viesojas ASV
F64

Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas” šomēnes pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē viesojas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

“Suitu sievas” ASV ieradušās pēc Čikāgas latviešu tautas deju kopas “Mantinieki” uzaicinājuma, lai piedalītos Latvijas simtgadei veltītos pasākumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrālie Latvijas simtgades svētku pasākumi Čikāgā notiks aprīļa pēdējā nedēļas nogalē – 28. un 29. aprīlī. Divu dienu garās svinības pulcēs visus Čikāgas latviešu aktīvos dziesmu un deju kolektīvus, kā arī “Suitu sievas”.

Koncerti notiek ar Amerikas latviešu apvienības (ALA) atbalstu.

Par etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1955. gads, kad dziedošās sievas ar Veroniku Porziņģi kā priekšdziedātāju piedalījās Aizputes dziesmu svētkos. Darbības laikā ansamblis vairākkārt viesojies dažādās ārvalstīs, bet uz ASV sievas devušās pirmo reizi.

Suitu kultūrtelpa kopš 2009.gada ir iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl