Sudraba uzskata, ka “oligarhu lieta” tika izmeklēta “absolūti godprātīgi”

19 komentāri

“Oligarhu lieta” tika izmeklēta absolūti godprātīgi un atbildīgi, bet smagu triecienu tai deva jau pašā izmeklēšanas sākumā notikusī informācijas noplūde no KNAB. Tā uzskata “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba.

Arī citi komisijas locekļi pēc tikšanās ar izmeklētājiem un prokuroriem TV3 Ziņām stāstīja, ka izmeklētāji esot strādājuši pēc labākās sirdsapziņas.

Tā dēvētās “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija šonedēļ savu sēdi sarīkoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) telpās. Ņemot vērā, ka ļoti daudz no komisijā apspriestā, piemēram, operatīvās lietas materiāli, ir slepena informācija, šī sēde medijiem bija slēgta. Tajā apspriesto deputāti pēc sēdes atstāstīt nedrīkstēja.

Komisijas vadītāja Ingūna Sudraba gan norādīja, ka izmeklētāji viņu pārliecinājuši, ka darbojušies godprātīgi, un lietas izgāšanās neesot viņu vaina: “Nav šaubu, ka bija pamats uzsākt šo kriminālprocesu pie tās informācijas, kas tajā brīdī bija izmeklētāju rīcībā, bet arī diemžēl nākas secināt, ka informācijas noplūde, kas notika jau operatīvo darbību veikšanas laikā, nu tas būtiski ietekmēja pierādījumu kvalitāti, kurus varēja savākt.”

Šo informācijas noplūdi kā vienu no lietas izgāšanās iemesliem iepriekš piesauca arī prokurori. Kā izskanējis, Ainārs Šlesers par sevis noklausīšanos esot zinājis jau dažas nedēļas, kopš tā uzsākta. Informāciju no KNAB nopludinājusi kāda tā tālaika darbiniece, kuru ar kādu citu politiķi saistot radnieciskas saites. Arī vienīgais parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis ar jurista izglītību Andrejs Judins atzina, ka viņam radies pozitīvs iespaids par lietas izmeklēšanā iesaistīto un pašreizējās KNAB vadības godaprātu.

“Man šķiet, ka gan KNAB cilvēkiem, gan prokuratūrai ir tāda pārliecība, ka viņi izdarījuši visu, kas bija iespējams, un būtībā problēma nav saistīta ar kādu neizdarīto darbu, bet ar iespēju pierādīt,” sacīja Judins. Viņš arī norādīja, ka KNAB bijis pretimnākošs, piemēram, ļaujot komisijas locekļiem iepazīties arī ar savulaik no “oligarhu lietas” izdalītās “airBaltic” krimināllietas materiāliem. Arī šī lieta tika izbeigta.

“Oligarhu lietas” izmeklēšanas komisija turpmāk uz sēdēm sanāks ik nedēļu. Nākamnedēļ deputāti centīsies definēt valsts nozagšanas jēdzienu un ar Valsts kanceleju apspriedīs iespēju palielināt KNAB darbinieku algas.

TOP komentāri

 • Vilis Lucky
 • M.G.
  +4 +4 0

  M.G.

  Smejos vēderu turēdams! hahaha! izveidoja komisiju vientiesīgo iedzīvotāju mierināšanai. Un kas? NEKAS! Bļ...n tas mazais staigā; smējās par mums un smiesies par Latviju tālāk. Kā teikt, a, kas mani var apturēt? Tie korumpētie žurnālisti, ko? Mani attaisnoja, a pārējais ir poh...j. Hahaha
 • Dzintars Kokars
  +4 +4 0

  Dzintars Kokars

  Kad beidzot drošības policija darīs savu darbu un liks aiz restēm tos kuri darbojas pret valsts interesēm.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl