Stūra mājas nākotne – joprojām neskaidra

Komentāri

Sākts Stūra mājas remonts – pagaidām tiks vien atjaunots jumts un fasāde. Iekštelpu remontam naudas nepietiek, turklāt joprojām nav skaidrības, kas šo ēku turpmāk izmantos. Līdz ar fasādes maiņu Stūra māju tās pārvaldnieks aicina dēvēt arī citā vārdā – par Tetera namu.

Nams Rīgā, Brīvības un Stabu ielas stūrī, stāv bēdīgi noplucis jau daudzus gadus. Kad to pirms septiņiem gadiem pameta Valsts policija, māja palika pavisam tukša, līdz pērn bijušajās Valsts drošības komitejas jeb čekas ēkas pirmo stāvu un pagrabu sāka apdzīvot Okupācijas muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd ap namu sākusies rosība. Ēku ietērpj sastatnēs, jo paredzēti tās atjaunošanas darbi. Namam tiks restaurēta fasāde un nomainīts jumts.

Skaties foto:

Ieguldot teju 600 tūkstošus eiro, Valsts nekustamiem īpašumiem ir vēlme ēku pārkrāsot arī pārnestā nozīmē, jo nenoliedzami Stūra mājas nosaukums tai ir smags slogs. Bet sākotnēji šī ēka celta kā īres nams ar veikalu galeriju un dēvēta par Tetera namu – ēkas pasūtītāja vārdā. Ēkas krāsojums būs pelēks, papildināts ar baltām detaļām. Darbi paredzēti pamatīgi, pūļu daudz, nosaka restaurators.

Par iekšdarbiem pagaidām runas neesot, jo nav zināms, kas ēkā turpmāk saimniekos. Šis Brīvības un Stabu ielas stūra nams savu ārējo spozmi atgūs jau gada beigās. Darbu termiņš ir ļoti īss – vien pieci mēneši, taču restaurators ir pārliecināts, ka iekļausies laikā.

Skaties video:

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl