Stūra mājas nākotne – joprojām neskaidra

Komentāri

Sākts Stūra mājas remonts – pagaidām tiks vien atjaunots jumts un fasāde. Iekštelpu remontam naudas nepietiek, turklāt joprojām nav skaidrības, kas šo ēku turpmāk izmantos. Līdz ar fasādes maiņu Stūra māju tās pārvaldnieks aicina dēvēt arī citā vārdā – par Tetera namu.

Nams Rīgā, Brīvības un Stabu ielas stūrī, stāv bēdīgi noplucis jau daudzus gadus. Kad to pirms septiņiem gadiem pameta Valsts policija, māja palika pavisam tukša, līdz pērn bijušajās Valsts drošības komitejas jeb čekas ēkas pirmo stāvu un pagrabu sāka apdzīvot Okupācijas muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd ap namu sākusies rosība. Ēku ietērpj sastatnēs, jo paredzēti tās atjaunošanas darbi. Namam tiks restaurēta fasāde un nomainīts jumts.

Skaties foto:

Ieguldot teju 600 tūkstošus eiro, Valsts nekustamiem īpašumiem ir vēlme ēku pārkrāsot arī pārnestā nozīmē, jo nenoliedzami Stūra mājas nosaukums tai ir smags slogs. Bet sākotnēji šī ēka celta kā īres nams ar veikalu galeriju un dēvēta par Tetera namu – ēkas pasūtītāja vārdā. Ēkas krāsojums būs pelēks, papildināts ar baltām detaļām. Darbi paredzēti pamatīgi, pūļu daudz, nosaka restaurators.

Par iekšdarbiem pagaidām runas neesot, jo nav zināms, kas ēkā turpmāk saimniekos. Šis Brīvības un Stabu ielas stūra nams savu ārējo spozmi atgūs jau gada beigās. Darbu termiņš ir ļoti īss – vien pieci mēneši, taču restaurators ir pārliecināts, ka iekļausies laikā.

Skaties video:

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl