Stūra māja nav apkurināma; divu stāvu izmaksas gadā būtu 200 tūkstoši eiro

0 Komentāru
Stūra māja nav apkurināma; divu stāvu izmaksas gadā būtu 200 tūkstoši eiro
Foto: LETA

Stūra māja nav apkurināma, tādēļ gluži praktisku iemeslu dēļ tajā vairs nav iespējams uzturēties, atzina Mārtiņš Drēģēris, nodibinājuma Rīga 2014 preses pārstāvis. Lai pagrabstāvu un pirmo stāvu nodotu pastāvīgai lietošanai, gadā ir nepieciešami 200 tūkstoši eiro, liecina veiktie aprēķini.

Kopumā kopš 1. maija Stūra māju apmeklējuši 450 tūkstoši cilvēku, tostarp gida pavadībā mājas pagrabos bijuši 27 tūkstoši cilvēku, bet 4. un 6. stāvu apmeklēja 14 tūkstoši cilvēku.

Tas, kāda būs Stūra mājas nākotne un vai tiks atrasti nepieciešamie līdzekļi, būs zināms, noskaidrojot nākamā gada budžeta virzību un taupības politikas apjomus, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

19. oktobris bija pēdējā diena, kad Stūra māja bija pieejama publiskai apskatei.

Stūra māja plašākai publikai pirmo reizi tika atvērta maijā, un tajā līdz šodienai bija skatāms Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija atbalsta Stūra mājas kā kultūras un vēsturiskā pieminekļa, kā arī piemiņas vietas saglabāšanu.

Stūra māju saglabāt aicinājusi Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Ēkas atbalstam tiek vākti paraksti arī sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv. Iniciatīvā valdība aicināta veidot ilgtermiņa plānu Stūra mājas saglabāšanai Rīgā.

0 Komentāru