Stukāns: Latvijā viennozīmīgi ir jāveido specializētā augstskola tiesībaizsardzības jomā

0 Komentāru

Latvijā viennozīmīgi ir jāveido specializētā augstskola tiesībaizsardzības jomā, , intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Komentējot pēdējā laika sabiedrību satraucošos notikumus futbola aģenta slepkavību, nāvi Tukumā, rudenī notikušo advokāta Rebenoka slepkavību, viltvāržu izlaušanos mediju ēterā, traģisko ugunsgrēku un pēc tā visa izskanējušo Valsts prezidenta brīdinājumu, ka iekšējās drošības joma valstī ir kritiskā stāvoklī Stukāns teica, ka principā piekrīt šim apgalvojumam.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns

“Nu, principā es piekrītu, būtu jāskatās uz valdības un parlamenta attieksmi iepriekšējos gados. Diemžēl pret iekšlietu sistēmu un iekšējo drošību šī attieksme nebija tāda, kura dotu, ka mums viennozīmīgi būtu nodrošinātas visu dienestu vismaz pamatvajadzības. Pats svarīgākais, kas šobrīd uztrauc arī mani, ir izmeklētāju esamība un izmeklētāju kvalitāte, lai attiecīgi dienesti varētu savlaicīgi viennozīmīgi izmeklēt noziedzīgus nodarījumus un attiecīgi lietas virzīt tālāk prokuratūrā un tiesā.”

Komentējot vienu no šī procesa sastāvdaļām – augstākās mācību iestādes tiesībaizsardzības jomā nepieciešamību, Stukāns pauda pārliecību, ka viennozīmīgi ir jāveido specializētā augstskola tiesībaizsardzības jomā.

“Man nav zināmas citas valstis ne Eiropā, ne ārpus tās, kur nebūtu specializētas augstskolas, kura tieši sagatavo izmeklētājus un operatīvos darbiniekus. Tie ir ļoti specifiski virzieni. Un vairāk nekā 10 gadus pēc Policijas akadēmijas likvidācijas mēs redzam redzam rezultātu – ilgstoši izmeklētas lietas un diemžēl tie rezultāti sabiedrību neapmierina,” viņš vērsa uzmanību.

0 Komentāru