Studentu vidū popularitāti gūst nakts bibliotēkas

1 komentārs

Produktīvāk, ērtāk, kā arī, ja nu ļoti gribas, tad var arī uz brīdi nosnausties! Tā saka studenti Latvijā, kas iecienījuši augstskolu un universitāšu diennakts bibliotēku priekšrocības. Jo īpaši tagad – ziemas sesijas laikā – ļoti daudzi jaunieši naktis pavada starp grāmatu plauktiem.

Kad lielākā iedzīvotāju daļa aizmigusi vai vēl domā par došanos pie miera, Latvijas Universitātes jaunās zinātņu ēkas bibliotēkā mācības rit pilnā sparā. Cits mācīties pa nakti dodas vienu, kāds divas vai pat vairāk reižu nedēļā. Studenti uz nakts bibliotēku nāk ne tikai tāpēc, ka te ir grāmatas vai var izīrēt datoru, bieži vien galvenais ir tas, ka šeit ir gaisotne, kas mobilizē darbam, nevis slinkošanai.

“Tu dari visu, tikai ne mācies, mazgā traukus vai ko citu, pļāpā ar draugiem. Te ir laba, klusa vieta mācībām, bet ne pārāk klusa, rosinoša atmosfēra,” stāsta students no Brēmenes Roberto.

Turklāt nakts bibliotēkā nav nepieciešams izmantot savu datoru. Šeit ikvienam to izsniedz bezmaksas. Tagad šādu pieredzi vēlas pārņemt arī citas augstskolas.

“Viņš var paņemt datoru un doties viņam ērtākā vietā. Šī ir pirmā bibliotēka Baltijā, kur ikviens noteiktās universitātes students var saņemt datoru un to lietot bez maksas. Un pie mums jau brauca no Viļņas Universitātes un Lietuvas Nacionālās bibliotēkas skatīties, kā tāda iekārta darbojas,” stāsta Latvijas Universitātes galvenā bibliotekāre Ilona Vēliņa-Švilpe.

Diennakts bibliotēkas ir salīdzinoši jaunas, bet tās jau ir ieviestas un guvušas studentu atsaucību arī vairākās citās Latvijas vadošajās universitātēs un augstskolās.

1 komentārs