Komentāri
Studentu protesti pret budžeta vietu samazināšanu – ko par tiem domā sabiedrība?

Pētījumu uzņēmums GfK interneta lietotāju aptaujā skaidroja atbildes uz jautājumu: vai atbalstāt studentu protesta pasākumus, kuru mērķis ir panākt, lai netiek samazināts valsts finansēto studiju vietu skaits?

Studentu centienus saglabāt budžeta vietu skaitu, lai iespējami plašam jauniešu lokam nodrošinātu pieeju augstākajai izglītībai, atbalsta absolūtais vairākums aptaujāto – 83% ar savu “jā” protesta pasākumu rīkošanai piekrīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt katrs desmitais aptaujas dalībnieks – 10% uz šo jautājumu atbildēja ar “nē” un neatbalsta studentu protestus pret valdības plānu – lielākas algas maksāt uz studiju vietu skaita rēķina.

Tostarp 7% respondentu atzīst, ka nezina, kā vērtējami studentu publiskie iebildumi vai arī viņiem ir vienalga, cik daudz studiju vietu nepieciešams apmaksāt no valsts budžeta.

FOTO: studenti izklāj fotogrāfijas pie valdības ēkas, protestējot pret budžeta vietu samazināšanu

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl