Studentu prasības pret kopmītnēm kļūst arvien augstākas

Komentāri

Studentu prasības pret universitāšu dienesta viesnīcām jeb kopmītnēm kļūst arvien augstākas. Jaunieši vēlas dzīvot modernās kopmītnēs, tāpēc augstskolu vadība spiesta rast līdzekļus to remontiem un sakārtošanai. Tikmēr Rīgā joprojām ir kopmītnes, kurās studentiem nākas dzīvot kaimiņos kopā ar prusakiem un pelēm.

Marita ir Rīgas Stradiņa universitātes 1. kursa studente, kura nepilnus divus mēnešus dzīvo dienesta viesnīcā Mārupes ielā. Maritas istabas meklējumi nebija viegli

RSU 1. kursa studente Marita Ērgle:

Sākumā pateica, ka nav vietas, ka tev būs bišķiņ jāpagaida un es tev piezvanīšu, un pēc tam komandante pateica: ”Nē, es atceros, tomēr ir viena vieta, un tas ir 5. stāvā!”

Marita stāsta, ka dzīvojot studentu kopmītnēs, ir jārēķinās ar dažām neērtībām.

RSU 1. kursa studente Marita Ērgle:

Nepatika, jo es nebiju pieradusi, ka ir kopējās tualetes gan puišiem, gan meitenēm. Tas bija sākumā, likās tāds mīnuss. (..) Ja tu aizej [mazgāties] vēlu vakarā, tad var nebūt siltā ūdens, jo mēs dzīvojam 5. stāvā un spiediens nenonāk līdz augšai, tas ūdens jau ir beidzies. Bet nu pēc kāda laika tas jau atkal ir, un ir mazliet jāpaciešas, jātrenē sava pacietība.

Universitātes pārstāvji norāda, ka interese par dienesta viesnīcām vienmēr ir bijusi liela. Taču, ņemot vērā studentu neapmierinātību ar esošajiem dzīves apstākļiem, tika lemts par jaunas modernās dienesta viesnīcas būvēšanu.

Foto

RSU Komunikācijas departamenta vadītājs Edijs Šauers:

Studentu viesnīca, kopmītne ir tāda ēka, kur nevar veikt remontu, kamēr tur dzīvo, ir jāmēģina tas viss salikt kopā ar to brīdi, kad istabiņas ir tukšas un remontdarbus var brīvi veikt, netraucējot studentiem tur dzīvot un mācīties, un līdz ar to plānots, kad uzbūvēs jaunu dienesta viesnīcu Dārza ielā 5, tad tajā brīdī arī tuvāka gada, divu laikā atjaunos Mārupes ielas 17 atlikušos korpusus.

Latvijas Universitātes paspārnē ir septiņas kopmītnes. Rēznas ielas dienesta viesnīcas vadītāja Agita Reča stāsta, ka šogad interesentu skaits tomēr ir sarucis.

LU dienesta viesnīcas vadītāja Agita Reča:

Pagājušogad bija pat nedaudz mazāk brīvo vietu, pēc tam gada laikā jau viņu atkal kļuva vairāk. Dotajā brīdī ir kaut kā stabili, kā ir sanākuši septembra laikā, tā arī ir. Salīdzinot ar laiku pirms četriem, pieciem gadiem, ir brīvākas vietas.

Latvijas Universitātes studenti augstskolas forumā raksta, ka kopmītnēs bieži pamana prusakus, peles un žurkas.  Arī pirms pāris dienām Tālivalža ielā esošajās telpās notikusi tarakānu indēšana. Rēznas ielas kopmītnēs LNT uzrunātie studenti gan neko tādu neesot manījuši un kopumā ir apmierināti ar dzīvi kopmītnēs, kaut gan trokšņi un cilvēku burzma bieži traucē.

LU 2. kursa students Arvis:

Tev daudz jāmācās, varbūt dažreiz tie cilvēki visi traucē mācīties, jo te tomēr ir daudz cilvēku un katram ir savas vajadzības.

Ekonomikas un kultūras augstskolas 3. kursa students Andris:

Es jau šeit dzīvoju trešo gadu, tā ka esmu pieradis, bet, kad es sākumā ievācos, tas grūtākais ir pierast, ka visu laiku cilvēki riņķī virtuvē ir, jādalās ar plīti un visu pārējo. To vajadzētu piedzīvot vienreiz, te notiek viss kaut kas!

Šā gada dienesta viesnīcu cenas palikušas pērnā gada līmenī. Tā par dzīvošanu kādā no Stradiņa universitātes kopmītnēm jāmaksā no 40 līdz 200 eiro mēnesī. Topošajās kopmītnēs cena būs daudz lielāka – 300 eiro.

Latvijas Universitātē sešās kopmītnēs cenas svārstās no 52 līdz 58 eiro; savukārt dienesta viesnīcā PRIMA maksa ir no 90 līdz 270 eiro. Šīs telpas pārsvarā izvēlas ārzemju studenti.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl