2 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests kādā saimniecībā Pārgaujas novada Stalbes pagastā atsavinājis 21 liellopu, jo tās saimnieks būtiski pārkāpis dzīvnieku labturības prasības un cietsirdīgi izturējies pret dzīvniekiem.

Dienests pārbaudi saimniecībā veicis pēc saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām par klaiņojošiem, novārgušiem liellopiem. Tajā atklājies, ka saimnieks nav nodrošinājis dzīvniekus ar pienācīgu barošanu un dzirdināšanu, kā arī lopi turēti briesmīgos apstākļos. Govis pastāvīgi turētas āra apstākļos, piesietas pie mietiem ābeļdārzā. Kūts jau labu laiku bijusi sabrukusi. Dzīvniekiem nācies ēst sasalušus salmu ruļļus un ūdens vietā ēst sniegu vai dzert no peļķēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Piesietajiem dzīvniekiem striķi bija ieauguši miesā, atstājot pūžņojošas un asiņojošas brūces, kas liecina, ka dzīvnieki ilgstoši bijuši pakļauti ciešanām. Taču – saimniekam licies, ka – ja jau lopi ir dzīvi, tad viss esot kārtībā.

Mārcis Ulmanis, PVD Vidzemes pārvaldes vadītājs:

Katrs cilvēks pa savam uztver to, kā būtu dzīvniekus pareizi turēt. Cilvēks izdomāja, – ja reiz viņam nav naudas, tad viņš var turēt, kā sanāk. To viņš pieņem, kas tas ir normāli turēt dzīvniekus, piesietus striķos, ka tie nevar ne aiziet padzerties un ka striķi ieaug dzīva miesā, bet katra kustība izraisa sāpes. Saimniekam jautā, kādēļ tā, – bet viņš saka – bet citādāk jau viņi ietu prom.

PVD kopumā no saimniecības izņēmis 21 liellopu, vecumā no diviem mēnešiem līdz astoņiem gadiem. Tuvākajā laikā tiks lemts par soda piemērošanu dzīvnieku īpašniekam. Naudas sods, ko par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no septiņiem līdz 350 eiro.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl