Strīdu krustugunīs – apdraud skautu un gaidu vienības darbību Jūrmalā

3 komentāri

Strīdus krustugunīs nonākusi teritorija Jūrmalā, kur jau vairākus gadu desmitus darbojas skautu un gaidu organizācija. Jūrmalas dome organizācijai pārmet nelegālu būvniecību un komercdarbību, ko skautu un gaidu pārstāvji noliedz un domi apsūdz par apmelošanu.

Skautu un gaidu organizācija Tīklu ielā 17 darbojas jau 20 gadu.

Šī vieta atrodas Lielupes upes attekā un ir viens no ērtākajiem izejas punktiem uz Rīgas jūras līci.

Neplānotā tikšanās skautu centrā izvēršas par emocionālu un spraigu sarunu. 90. gadu beigās noslēgto līgumu ar skautu un gaidu organizāciju, kas paredzēja iespēju darboties šajā teritorijā 99 gadus, Jūrmalas dome vienpusēji lauzusi pērn pamatojoties uz Būvvaldes atzinumu par nelegālu būvniecību. Tomēr skautu organizācija norāda, ka vairums pārmetumu attiecas uz mantotām būvēm vai arī vispār neatrodas viņu teritorijā, tomēr būvvalde to neņemot vērā.

Jūrmalas domes pārstāvis šo faktu nevēlas analizēt, tādēļ mudina paskaidrot angāra atrašanos teritorijā.

Jūrmalas dome pārmet arī to, ka skautu un gaidu interneta mājaslapā nav atrodama informācija par nodarbību laikiem un tas liecinot, ka praktiska darbošanās ar bērniem un jauniešiem nenotiekot, taču organizācija skaidro, ka šādu informāciju nepublicē aizsargājot bērnu intereses. Arī vietējie iedzīvotāji atzīst, ka bērnu nodarbības te notiek regulāri.

Vietējie arī stāsta, ka nelegālās būves te atrodoties no padomju laikiem – 30 gadu un pat ilgāk. To arī pierāda skautu organizācijas fotoattēlu liecības. Jūrmalas Domnieks tās nevēlas aplūkot, bet tā vietā pārmet skautu organizācijai saimniecisko darbību, izīrējot peldlīdzekļus.

Lai arī noskaidrojas, ka sludinājumu internetā ievietojusi cita persona, nevis skautu organizācija, Jūrmalas dome uzskata, ka peldlīdzekļi te nevar atrasties, pat par spīti tam, ka šī ir jūras skautu un gaidu vienība.

 

Pēc sarunām paaugstinātos toņos Jūrmalas domes pārstāvis solīja pārbaudīt Būvvaldes atzinumu patiesumu un to, kur pazuduši skautu un gaidu organizācijas sūtītie e-pasti un priekšlikumi, kas palikuši bez atbildēm. Skautu un gaidu organizācijai tikmēr joprojām nav skaidrs, vai tā var veidot vasaras pasākumu plānu šajā teritorijā. Vietējie iedzīvotāji gan ir pārliecināti, ka strīds starp domi un skautu organizāciju tik drīz neapklusīs.

TOP komentāri

 • Krauklis
  +4 +4 0

  Krauklis

  Te ir darbs KNAB.
  Skaidrs, ka kāds ir iekārojis šo skautu teritoriju, un uzpirktie Jūrmalas domnieki tagad cenšas visiem līdzekļiem atņemt skautiem viņu likumīgo īpašumu, tādējādi atstrādājot "saimnieka" sudraba grašus.
 • Pa,tiesa,ība
  +3 +3 0

  Pa,tiesa,ība

  Ir diezgan skumji noskatīties, kā korumpētība un varas kāre pārspēj labus darbus un patiesību, bet ko lai dara- tāds ir kapitālisms. Dziļi sirdī ceru, ka Jūrmalas Dome apdomās lēmumu sev nenogriest jauniešu vispusīgu attīstību.
 • Tampe

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl