Strīdīgais olšūnu donoru likumprojekts nonācis līdz Saeimai; gaidāmas ļoti karstas diskusijas

0 Komentāru
Strīdīgais olšūnu donoru likumprojekts nonācis līdz Saeimai; gaidāmas ļoti karstas diskusijas
Foto: LETA

Parlamentam jālemj par ļoti strīdīgu un sabiedrībā neizpratni raisošu likumprojektu. Runa par to, ka par olšūnas donori var būt tikai dzemdējusi sieviete vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Tiesa, šodien parlaments varētu šā jautājuma skatīšanu atlikt.

Normu apstrīd gan tiesībsargs, norādot uz cilvēktiesību pārkāpumu, gan Saeimas Juridiskais birojs informējot par nepilnībām. Iepriekš likums paredzēja, ka olšūnu donore var būt sieviete noteiktā vecumā un nebija ikļauts nosacījums, ka tā var būt tikai dzemdējusi sieviete.

Turklāt nav pētījumu, kas apliecinātu olšūnu ziedošanas kaitīgumu to sieviešu veselībai, kas iepriekš nav dzemdējušas. Idejas autori – Veselības ministrija un ministrs Guntis Belēvičs – skaidro, ka “šī procesa vērtību var saprast tikai sieviete, kurai ir bērni, un viņa jau ir dzemdējusi”.

Vēl viens skaidrojums no ministrijas – ja sieviete jau ir dzemdējusi, tas norāda, ka sievietes dzimumšūnas ir spējīgas apaugļoties. Pie Saeimas ceturtdienas rītā notika protests pret šiem grozījumiem.

Foto

Video: protests pie Saeimas

0 Komentāru