Stress ir galvenais skolēnu slimošanas iemesls, apliecina mediķi

0 Komentāru
Stress ir galvenais skolēnu slimošanas iemesls, apliecina mediķi

Stress – galvenais slimību cēlonis skolēniem, sākot mācību gaitas. Iesnas, paaugstināta temperatūra, klepus un galvassāpes, tie ir izplatītākie simptomi, ar ko šobrīd saskaras sākumskolas bērni mācību gada pirmajās nedēļās. 

Rīgas 84. vidusskolas medmāsa seko līdzi, lai sākumskolas bērni pirms pusdienu pārtraukuma nomazgātu rokas. Tīras rokas ir viens no saslimšanu profilakses pamata pasākumiem.

Taču higiēna ne vienmēr spēj pasargāt no saslimšanas. Skolas medmāsa skaidro, ka mācību gada sākumā bērni visbiežāk sirgst ar augšējo elpceļu infekcijām, kas parasti rodas dažādu uztraukumu dēļ.

Foto

Satraukuma radītas saslimšanas parasti nav smagas. Skolēni tās izslimo, iedzerot nomierinošus baldriāna pilienus un pavadot dažas dienas mierīgos apstākļos mājās. Taču gadās arī smagāki gadījumi, kad pēc palīdzības jāvēršas pie speciālistiem.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre novērojusi, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad sākas skolas laiks, bērni slimo visbiežāk ar vīrusu izraisītām slimībām elpceļos. Bērni slimnīcas palātā ar dažiem izņēmumiem pavada vidēji četras dienas.

Bērnu slimnīcas pediatre norāda, ka stresa dēļ izraisītie slimību saasinājumi var novest arī līdz slimnīcas gultai. Taču satraukumi vien saslimšanu nerada, parasti ir kāda hroniska kaite, kas saasinās stresa apstākļos.

Speciālisti norāda, ka vidusskolas vecuma bērniem biežāk sastopamas panikas lēkmes jeb veģetatīvā distonija. Parasti trauksme, kas izpaužas ar sirds pārsitieniem, elpas trūkumu un pat žņaugšanas sajūtu pāriet pieaugušo vecumā. Taču var būt reizes, kad palīdzība jāmeklē pie psihologa.

Video

0 Komentāru