Streikojošie autobusu vadītāji neapmierināti ar streiklaužiem

0 Komentāru
Streikojošie autobusu vadītāji neapmierināti ar streiklaužiem
(Foto: LETA)

Vairāki Nordekas autobusu vadītāji, kas šorīt sapulcējušies streikam Rīgā, pauda neapmierinātību ar streiklaužiem.

Ģertrūdes ielā 36, kur pieteikts streiks, pulcējas aptuveni desmit autobusu vadītāji. Viņi atzina, ka uzņēmuma vadība ir sameklējusi streiklaužus, lai nodrošinātu autobusu iziešanu reisos. Esot arī kolēģi, kuri atsaukti no atvaļinājuma, lai nodrošinātu reisus.

Kā atzina sapulcējušies autobusu vadītāji, uz viņiem uzņēmuma vadība izdarījusi spiedienu, lai darbinieki nepiedalītos streikā. Netieši likts saprast, ka var draudēt pat atbrīvošana no darba. Taču streikotāji cer, ka šodien protestēs visi šoferi, kuri pieteikti streikam.

Streikojošais šoferis Staņislavs Bogdanovs informēja, ka daļa šoferu ir iebaidīta. Kāds autobusa vadītājs no Gulbenes, kurš sākotnēji tika iekļauts 22 streikotāju sarakstā, atteicās no piedalīšanās protesta akcijā, jo viņam jārūpējas par bērniem. Viņš esot informējis, ka atsakās no dalības streikā. Taču drosmīgākie šoferi tomēr nolēmuši protestēt.

Turklāt ir vēl aptuveni pieci vai seši šoferi, kuri gatavi stāties arodbiedrībā un piedalīties streikā.
Kā norādīja protestētāji, autobusu vadītāji ir pārguruši. Lai nopelnītu vairāk līdzekļu iztikai, tiek pārstrādātas darba stundas, kas ir bīstami un var radīt avārijas situācijas. Ir bijis arī kāds gadījums, kad šoferis, kurš ir strādājis vairāk par atļautajām stundām, iekļuvis negadījumā un pēc tam atbrīvots no darba.

Vienam cilvēkam dienā nākas strādāt 16 stundas, lai gan atļautais stundu skaits ir mazāks. Pēc streikotāju rīcībā esošās informācija atsevišķi autobusu vadītāji mēnesī pārstrādājot 60, 90 un pat vairāk nekā 100 stundas.
Jau ziņots, ka šodien, protestējot pret zemajām algām, pārvadājumu uzņēmuma Nordeka autobusu vadītāji sākuši kolektīvo streiku.
Streiks sākas plkst. 1 Ģertrūdes ielā 36.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa arodbiedrības LABA pieteikumu rīkot streiku atzina par likumīgu, un streiks var notikt.

Savukārt Nordekas vadība streika laikā sola nodrošināt visus reisus, žurnālistiem norādīja kompānijas pārstāvis Gunārs Baubelis. Viņš skaidroja, ka kompānijā kopumā strādā 150 autovadītāju. Streikam esot pieteikušies 22 šoferi. Viņš gan apšaubīja, ka tik daudzi autobusu vadītāji būs gatavi streikot. Vienlaikus viņš akcentēja, ka pasažieri streika laikā necietīs un šajā situācijā reisus nodrošināt varēšot.

LABA pārstāvji solīja streikot beztermiņā, lai gan norādīja, ka viss būs atkarīgs no autobusu šoferu izturības, jo jāņem vērā, ka šoferiem ir arī apgādājamie. Tāpat LABA pārstāvji pieļāva, ka pēc tiesas lēmuma atļaut streiku Nordekas vadība būs sarunās ieinteresētāka, jo līdz šim tā neesot piedāvājusi nevienu kompromisa variantu.

Streiks būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA informēja arodbiedrība LABA.

0 Komentāru