Straupes pils netiks nodota izsolē, bet gan nonāks Pārgaujas novada domes apsaimniekošanā

1 komentārs

Hanzas laika unikālais kultūrvēstures piemineklis – Straupes pils – netiks nodots izsolē pārdošanai, bet gan nonāks Pārgaujas novada domes apsaimniekošanā, tā šodien lēmusi Veselības ministrija. 

Pašvaldība ar laiku savā īpašumā saņems vēl arī pārējos citus 13 nekustamos īpašumus, kas saistīti ar slēdzamo Straupes narkoloģisko slimnīcu.

Tos visus Veselības ministrija šodien apsolījusi atdot Pārgaujas novadam pilnīgi par brīvu, neprasot ne eiro.

Pašvaldībā neuzskata, labāk būtu bijis paņemt tikai pili, jo pārējie īpašumi neradīšot slogu budžetam. Straupes pilī plānots izveidot tūrisma informācijas centru, muzeju, izglītības un semināru telpas, atvērt vēsturiskās telpas sabiedrībai.

Esot arī radusies cerība pēc Straupes slimnīcas likvidēšanas tomēr saglabāt no atkarībām ārstēto jauniešu rehabilitācijas centru “Saulrīti”, kas atrodas vienā no šiem 14 īpašumiem.

Uzzinot, ka Veselības ministrija ēkas nodod pašvaldībai, Pārgaujas novada dome šodien jau apsolījusi ”Saulrītu” centra telpas nodot biedrības lietošanas rīcībā esošo funkciju turpināšanai.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Kaut jums izdotos, viena tiešām skaista vieta, ko būtu žēl, ja sāktu "apsaimniekot"VNĪ, kā daudzus citus kultūras pieminekļus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl