4 komentāri
Straujuma uzstāda Latvijas simtgades mērķi – jāapsteidz kaimiņi un jākļūst par līderi Baltijā
(Foto: LETA)

Līdz Latvijas simtgadei iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītājos uz vienu iedzīvotāju panākt un apsteigt mūsu kaimiņus, kļūt par līderi Baltijā, uzrunājot Vienotības kongresa dalībniekus, akcentēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Un tad nākamajos piecos gados Latvija varētu līdzināties Īrijai, bet varbūt arī Dānijai.  “Būs daudz darba, mums var neizdoties. Bet mēs nedrīkstam teikt, ka to nedarīsim,” pauda Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa skaidroja, ka ir labi zināmi Latvijas ekonomikas un konkurētspējas vājie punkti. “Mēs ciešam no infrastruktūras atpalicības un neefektīvas tiesu sistēmas, nesaprotamiem maksātnespējas procesiem, dažādiem bezjēdzīgiem administratīviem ierobežojumiem. Mums ir daudz jāstrādā pie ražīguma paaugstināšanas,” akcentēja Straujuma.

Lai kļūtu par bagātu valsti, turpmākajos gados jāpanāk pavisam cita lemšanas un rīcības spēja. Latvijas valsts ir jāapbruņo ar daudz lielāku spēju savā teritorijā īstenot tās iedzīvotāju kopējo gribu un intereses. Tas mums ir jāizdara, neupurējot mūsu ekonomikas un citu sabiedrisko procesu liberālo raksturu, pauda valdības vadītāja.

Runājot par attieksmi pret valsti, politiķe norādīja, ka lielā mērā tā veidojusies no latviešu vēsturiskās traumas. “Kad citu valstu kontrolēta vara mūsu zemē ir nodarījusi tik daudz ļaunuma un sāpju, indivīds uzskata, ka valsts vairs nedrīkst nevienu piespiest, nevienu ierobežot,” pauda Straujuma, taču viņa arī norādīja, ka jāpieņem doma, ka indivīdam var gadīties samierināties ar neērtībām, ja to prasa kopīgas intereses.

Indivīdam ir jāmaksā nodokļi, jo tā ir nauda veselības aprūpei, tā ir nauda skolotājiem. Valsts uzdevums nav pasargāt tās iedzīvotājus no jebkādām neērtībām, bet gan organizēt viņu gribu kopīgu mērķu sasniegšanai, uzsvēra premjerministre.

Tāpat Straujuma pauda, ka valstij, politiķiem un politiskajām partijām jābūt godīgām. “Ir jāspēj izturēt pārbaudījumi ar varu, ar naudu, ar slavu. Partijām ir jābūt spēcīgām un kompetentām. Tām jāprot uzņemties atbildību un jābūt drosmei atbildēt par saviem lēmumiem. Skaidri definējot un skaidrojot, kāpēc kādu kopējo mērķu labā tiek pieņemti lēmumi,” norādīja Straujuma.

Runājot par valdības darbības mērķiem, Straujuma akcentēja, ka “sabiedrībai nepieciešams jauns, ambiciozs mērķis, kas varētu aizraut”. Viņa atgādināja, ka šī valdība par sava darba virsmērķi ir noteikusi Latvijas un ikvienas ģimenes un indivīda labklājības celšanu, vairojot ticību un piederību Latvijai.

“Mēs esam tikai divi miljoni, tāpēc mums vajag lielu uzņēmību un neatlaidību. Labklājība nav iespējama bez tautsaimniecības attīstības. Labklājība nav arī iespējama bez cilvēku vērtību sistēmas pilnveidošanās,” uzsvēra Straujuma.

Tautsaimniecības attīstībai atslēgas vārdi ir konkurētspēja, eksports un zināšanu ietilpīga ekonomika, investīcijas un godīga konkurence un pieejami finanšu resursi, norādīja Straujuma.

Savā uzrunā valdības vadītāja arī pauda atbalstu līdzšinējai Vienotība priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai partijas vadītāja vēlēšanās. Straujuma gan piebilda: “Jā, arī mani reizēm neiedvesmo viņas nevajadzīgais asums un augstprātības pazīmes, bet es redzu, kā viņa strādā. Es redzu, kāda ir viņas vilkme.”

TOP komentāri

 • apbrīnojami...
  0 0 0

  apbrīnojami...

  ka tā apsteikšana atgādina cilvēku cenšanos ,lai man būtu augstāka māja ,vai dārgāka automašīna kā kaimiņam! ?
 • berimors
  0 0 0

  berimors

  ticamības un iespējamības pakāpe rakstā izteiktā viedokļa piepildei ir tuvu robežās ciparam nulle, jo parastam cilvēkam- darba ņēmējam jau sen FM un MK uzgriezusi muguru (vai pakaļu), bet papīrs un deformēti skaitļi jau pacietīs visu
 • Eiro Temīda

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl