Straujuma Londonā cenšas stiprināt saites ar tautiešiem

Pievienot komentāru
Straujuma Londonā cenšas stiprināt saites ar tautiešiem
Foto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), nedēļas izskaņā darba vizītē viesojoties Londonā, uzmanību pievērusi ekonomisko attiecību un saišu ar Latvijas diasporu Lielbritānijā stiprināšanai, informēja premjeres preses sekretāre Džeina Tamuļeviča.

Piektdien Ministru prezidente tikās ar Britu tirdzniecības kameras Eiropā padomi, sniegusi interviju žurnālam “The Economist” un tikusies ar latviešu profesionāļiem Londonā. Lietišķās tikšanās turpinātas sestdien, kad Ministru prezidentei bija biznesa brokastis ar Latvijas un ar Latviju saistītiem uzņēmējiem Lielbritānijā.
Vēlāk Ministru prezidente piedalījās Konsulārās nodaļas jauno telpu atklāšanā, kur teica uzrunu. Konsulārā nodaļa darbu jaunajās telpās sāka augusta beigās. Jaunās telpas atrodas nepilnu desmit minūšu gājiena attālumā no Latvijas vēstniecības. Konsulārās nodaļas telpas jau ilgāku laiku vairs nebija atbilstošas pieaugošajam Latvijas valstspiederīgo pieprasījumam pēc konsulārajiem pakalpojumiem – vidēji gadā Konsulārajā nodaļā tiek pieņemti vairāk nekā 20 000 apmeklētāju.
Sestdien Ministru prezidente tikās ar latviešu diasporu Lielbritānijā, to skaitā vairāku organizāciju pārstāvjiem, bet svētdien apmeklēs Londonas latviešu skolu.