Straujuma dodas uz Briseli diskutēt par Dombrovska karjeru

Komentāri
Straujuma dodas uz Briseli diskutēt par Dombrovska karjeru
Foto avots: Valsts kanceleja

Par Valda Dombrovska turpmāko karjeru Eiropas savienības struktūrās un par Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidātiem uz Briseli diskutēt devusies premjere Laimdota Straujuma. Šodien viņa piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē.

Zināms, ka jau tuvākajā laikā sāksies konsultācijas par to, kādus posteņus varētu ieņemt katras valsts pārstāvis Eiropas komisijā. Arī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jau šonedēļ sāks dalību sarunās par komisāru portfeļu iespējamo sadali.

Līdz ar jauno Eiropas parlamenta sasaukumu tiks mainīta arī Eiropas Komisijas vadība. Latvijas kandidātu eirokomisāra amatam izvirza Ministru prezidents.

Laimdota Straujuma 26. maijā LNT raidījumam 900 sekundes apliecināja, ka eirokomisāra amatam vēlas virzīt Valdi Dombrovski. Pret to vakar neiebilda arī koalīcija. Viņš pats tikmēr izteicies, ka vēlētos iegūt komisāra amatu ekonomikas vai finanšu jomās. Tas nozīmētu, ka viņš varētu būt arī viens no Eiropas Komisijas prezidenta vietniekiem.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijas iedzīvotāji lielāko atbalstu izteikuši partijai “Vienotība”, par kuru nobalsojuši 46,19% no visiem vēlētājiem. Tādējādi “Vienotība” EP guvusi četras vietas.

Pa vienai vietai EP tiek arī partijai “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienībai, Latvijas krievu savienībai, un Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Šie politiskie spēki vēlēšanās Latvijā guvuši attiecīgi 13,04%, 8,26%, 6,38%  un 14,25% lielu vēlētāju atbalstu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl