Komentāri

16. marta leģionāru piemiņas pasākumus Latvijas nelabvēļi nu jau tradicionāli izmanto, lai pārmestu fašisma atdzimšanu mūsu valstī. Laimdota Straujuma ir aicinājusi savas valdības ministrus nepiedalīties gājienā uz Brīvības pieminekli. Nacionālās apvienības ministri sola šo aizliegumu respektēt, arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš iepriekš devis mājienus, ka pie Brīvības pieminekļa noteikti dosies.

Leģionāru piemiņas gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim ik gadu tradicionāli dodas arī Nacionālās apvienības politiķi. Gadu iepriekš Straujumas valdība nobalsoja par ministru nepiedalīšanos gājienā. Tomēr Einārs Cilinskis paziņoja, ka piedalīsies gājienā un zaudēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu. Arī šogad Straujuma aicinājusi ministrus gājienā nepiedalīties.

Nacionālo apvienību valdībā pārstāv trīs ministri – kultūras ministre Dace Melbārde, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Iepriekš, vēl būdams Saeimas deputāts, leģionāru piemiņas gājiena galvgalī soļoja tagadējais Nacionālās apvienības tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Vēl janvārī viņš izteicās, ka pie Brīvības pieminekļa noteikti ies arī šogad. Steidzoties uz valdības sēdi, šodien uz TV3 Ziņu jautājumiem viņš atbildēja nelabprāt. Taču noprotams, ka saspringtā darba grafika dēļ gājienā viņš nepiedalīsies.

Tikmēr Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece leģionāru piemiņas dienā dosies uz Lesteni. Bet Nacionālās apvienības Saeimas deputāti gājienā piedalīsies. Leģionāru piemiņas pasākumus Latvijas valstij nedraudzīgi spēki tradicionāli izmanto, lai pārmestu fašisma atdzimšanu valstī. Likumsargi jau iepriekš brīdinājuši, ka provokāciju risks šogad ir augsts.

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis izteicies, ka 16. martā netiek plānoti stingrāki drošības pasākumi nekā pērn, taču situācija vēl tiek monitorēta. Drošības pasākumu plāns tiks apstiprināts vien dažas dienas pirms 16. marta.

Lasi vēl