Stradiņa slimnīcas vecmātes: Situācija ir kritiska!

1 komentārs

Arī visi Stradiņa slimnīcas Perinatālās aprūpes centra speciālisti – ārsti, vecmātes, neonatologi un bērnu māsas – līdzīgi kā Dzemdību nama kolēģi prasa palielināt algas.

Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā gadā vidēji tiek pieņemtas 2000 dzemdības, no kurām lielākā daļa ir ar augstu risku gan mātei, gan bērnam. Vēstule ar prasību – atalgojumu dubultot, pretējā gadījumā draudot samazināt dežūras vai pat pamest darbu, – šodien iesniegta Veselības ministrijā un slimnīcas valdē.

Centra ārsts šobrīd pelna nepilnus piecus eiro stundā, bet vecmāte no trīs eiro desmit centiem līdz trīs eiro piecdesmit centiem stundā.

Linda Mātere, vecmāte

Ja tas būs nepieciešams, tad, visticamāk, kāds no personāla droši vien arī apsvērs domu par atlūguma rakstīšanu, bet mēs tomēr apdomājam sākt šo procesu ar streiku, ja tas būs nepieciešams. Tas, protams, nenotiek tā, ka neatnāk uz darbu neviens, kaut kādā mērā jau palīdzība tiek sniegta, bet pilnā apjomā nodaļa darbu nodrošināt nevarēs.

Pagājušajā nedēļā ar līdzīgu prasību Veselības ministrijā un Rīgas domē vērsās pašvaldībai piederošā Rīgas Dzemdību nama speciālisti. Veselības ministre trešdien plānojusi tikties ar pašvaldību, lai izvērtētu, kādēļ no valsts papildu vienam dzemdību gadījumam piešķirtajiem 50 eiro ārstu un vecmāšu algām klāt pielikti tikai centi. Taču kādēļ valstij piederošajā Stradiņa slimnīcā no valsts palielinātā dzemdību tarifa speciālistu algas vispār nav palielinātas.

TOP komentāri

  • oopis
    0 0 0

    oopis

    kad tas bardaks vienreiz te beigsies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kas jauc visu aaraa te ????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl