Stradiņa slimnīcas vadītājs: Lauka hospitāļa izveide Covid-19 pacientu aprūpei pašlaik izskatās ļoti reāla

3 komentāri

Lauka hospitāļa izveide Covid-19 pacientu aprūpei pašlaik Latvijā izskatās ļoti reāla, šorīt intervijā TV3 atzina Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Slimnīcas vadītājs atzīmēja, ka pagājušās ziemas Covid-19 vilnī slimnīcās vienlaikus uzturējās līdz 1500 pacientu, bet šogad šis skaitlis var sasniegt 2000 līdz 2500, tātad ir jāmeklē papildu jaudas palīdzēt šiem pacientiem.

Muciņš stāstīja, ka lauka hospitālis, visticamāk, nenozīmēs telšu sasliešanu pļavā, bet gan varētu tikt veikta kādas zemāka līmeņa slimnīcas pārprofilēšana darbam tikai ar Covid-19 pacientiem vai arī veikta kādu telpu vai ēkas piemērošana slimnieku aprūpes vajadzībām.

Vienlaikus lielākais izaicinājums būs personāla nodrošināšana slimnieku aprūpei, atzina Muciņš.

PSKUS vadītājs informēja, ka vakar slimnīcā no visām 730 gultām noslogoti bija 93%. Viņa vērtējumā, situācija slimnīcās ir dubultsmaga, jo šī nav tikai Covid-19 krīze, bet arī hronisko pacientu krīze, jo slimnīcās nonāk ne tikai liels skaits koronavīrusa pacientu, bet arī to pacientu, kas nesaņēma nepieciešamo medicīnisku palīdzību iepriekšējā Covid-19 viļņa laikā un tagad kļuvuši par akūtiem pacietiem.

Lasi vēl – Valstī plāno izsludināt ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem un ieviest jaunus ierobežojumus

Šodien PSKUS lems par tālākiem soļiem un plānveida pakalpojumu samazināšanu par 20%-30%.

Slimnīcas vadītājs vērsās pie sabiedrības, uzsverot, ka vakcinācija ir taisnākā izeja no Covid-19 krīzes situācijas, tāpēc mediķi aicina ikvienu pieņemt lēmumu vakcinēties.

Vakar, 7. oktobrī, LTV “Rīta panorāmā” Pavļuts informēja, ka ar katru dienu augošā Covid-19 slimnieku skaita aprūpei Latvija varētu lūgt starptautisko palīdzību un veidot lielu lauka hospitāli.

Pavļuts sacīja, ka Veselības ministrija rēķinās, ka Latvijai būs jālūdz starptautiskā palīdzība, lai spētu palīdzēt Covid-19 slimniekiem. Pašlaik ir skaidrs, ka kaimiņvalstis Latvijai palīdzēt nevarēs, jo tajās pašās ir ļoti slikta situācija, bet, iespējams, to varētu darīt Zviedrija vai Vācija, lai arī neviena valsts uzrunāta par šo jautājumu vēl nav.

Tāpat tiek piedāvāts veidot lielu lauka hospitāli, kas iecerēta kā vieta, kurp sūtīt tos Covid-19 slimniekus, kuri būs apārstēti, bet kuriem vēl nepieciešama mediķu uzraudzība. Šajā hospitālī būtu mazāks medicīnas speciālistu skaits, jo slimnieki nebūtu kritiskā stāvoklī.

3 komentāri