Komentāri
Stradiņa slimnīcas Finanšu departamenta vadītājs un galvenā grāmatvede iesniedz atlūgumu
Foto: LETA

Atlūgumus iesnieguši Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Finanšu departamenta vadītājs Juris Lācis un galvenā grāmatvede Inga Kraukle, raksta Latvijas Avīze.

9. martā Veselības ministrijas vadība publiskoja audita ziņojumu par slimnīcas darbu un paziņoja, ka Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits ir zaudējis tās uzticību. Tās pašas dienas pēcpusdienā Šmits iesniedza atlūgumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī slimnīcas finanšu direktors Lācis, izlasot revīzijas atzinumu, uzrakstījis atlūgumu, kaut neviens viņam to neesot spiedis darīt. Lācis sacīja, ka viņš vēlas godīgi strādāt un nevēlas klausīties apmelojumos par neskaidrām naudas plūsmām.

“Auditā nav identificēti būtiski riski, par ko jau nebūtu zināms un pie kā novēršanas nebūtu strādāts,” teicis Lācis. Ar līdzīgu motivāciju atlūgumu iesniegusi arī galvenā grāmatvede Kraukle.

Jau vēstīts, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) paziņoja, ka līdzšinējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs Šmits zaudējis viņa uzticību. Tika plānots, ka tajā pašā dienā slimnīcas ārkārtas dalībnieku sanāksmē, iespējams, tiktu izskatīts jautājums par Šmita atbrīvošanu no amata. Tomēr Šmits šajā sanāksmē slimnīcas kapitāldaļu turētājam iesniedza atlūgumu.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa norādīja, ka atbrīvot Šmitu no amata plānots tāpēc, ka ir dažādas neskaidrības ar slimnīcas finanšu plūsmu, kā arī problēmas ar jaunā korpusa būvniecību.

Pats Šmits gan pauda, ka finanšu situācija slimnīcā ir laba, un norādīja, ka viņam laikam ir jāsakārto profesionālās attiecības ar kapitāldaļu turētāju.

Pirms Šmits iesniedza atlūgumu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) paziņoja, ka neatbalsta veselības ministra rīcību saistībā ar Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja iespējamo atbrīvošanu no amata. Straujuma lūgusi veselības ministram skaidrot valdes locekļu rotāciju Latvijas slimnīcās.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl