1 komentārs
Stradiņa slimnīcā veic unikālu operāciju – pirmo sirds transplantāciju bērnam
LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrā 6. septembrī veikta Latvijā pirmā sirds transplantācijas operācija desmit gadus vecam bērnam.

Puisēna stāvoklis pēc tik sarežģītas un apjomīgas operācijas ir stabils, un 9. septembrī pacients ir pārvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Transplantāciju, koordināciju un uzraudzību veica Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsti, konsultējoties ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem.

Mediķu grupā tika iesaistīti gan kardiologi, sirds ķirurgi, transplantologi, anesteziologi, imunologi un daudz citu speciālistu.

Pacients jau vairāk nekā gadu atradās tā dēvētajā gaidīšanas rindā. Prof. Romans Lācis akcentē, – lai notiktu operācija ”vajadzēja sakrist ļoti daudziem specifiskiem apstākļiem, lai veiktu sirds pārstādīšanas operāciju bērnam, proti, donora jautājums, medikamentu vadīšana bērnam, orgāna pārstādīšana augošam bērnam.

“Šī operācija ir unikāls notikums visai Latvijai, kas varēja notikt, pateicoties izcilai sadarbībai divu universitāšu slimnīcu ārstu starpā,” viņš pauda.

Sirds transplantācijas operācijas, tāpat kā ikviena cita orgānu transplantācija, ir organizatori komplicēts process, norāda ārsts.

Desmit gadus mazais puisēns jau iepriekš atradās kardiologu uzraudzībā, un šajā gadījumā kā vienīgais ārstēšanas veids bija sirds pārstādīšana.

Operāciju veica Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs prof. Romans Lācis, sirds ķirurgs Uldis Strazdiņš, mākslīgo asinsriti vadīja dr. Biruta Mozule un anestēziju nodrošināja prof. Eva Strīķe, dr. Roberts Leibuss. Operācijas gaitā piedalījās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sirds ķirurgi Valts Ozoliņš, Lauris Šmits, kardioloģe Elīna Ligere, anestezioloģe Zane Straume, mākslīgās asinsrites speciālisti Edgars Korobaško, Ingrida Upelniece, inženieris A. Barons, transplantologi prof. Rafails Rozentāls, dr. Inese Ziediņa kā arī imunologi, operācijas māsu komanda.

Kopš 2002. gada, kad tika veikta pirmā sirds transplantācijas operācija Latvijā, kopā Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centrā veiktas 20 sirds transplantācijas operācijas.

Ik gadu Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centrā tiek veiktas vairāk nekā 1000 operācijas mākslīgajā asinsritē, operējot dažādas sirds saslimšanas. Šis rādītājs ir tādā pašā līmenī un pat nedaudz augstāks kā Eiropas sirds ķirurģijas centros.

TOP komentāri

  • Sandra
    0 0 0

    Sandra

    Prieks par mazo meitenīti,kurai tika ziedota sirsniņa,bet ļoti skumji un žēl vecakus un tuviniekus kas zaudēja savu dēliņu.Visu cieņu cietušajai ģimenei ,kas tādā veidā spēja glābt citu ģimeni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl