Stradiņa slimnīcā strauji pieaugušā Covid-19 pacientu skaita dēļ izsludina ārkārtējo stāvokli

1 komentārs
Stradiņa slimnīcā strauji pieaugušā Covid-19 pacientu skaita dēļ izsludina ārkārtējo stāvokli
LĪVA SIMSONE, F64

Strauji pieaugot Covid-19 pacientu skaitam Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) izsludināts ārkārtējais stāvoklis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Līdzīga situācija septembra sākumā bija Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) un Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kurās Covid-19 dēļ tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un uz nenoteiktu laiku tika atceltas plānveida operācijas.

Taču RAKUS septembra vidū ārkārtas situāciju atcēla.

Jau ziņots, ka piektdien, 1. oktobrī, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) apmeklēs PSKUS, kur tiksies ar slimnīcas vadību un mediķiem, kā arī uz vietas iepazīsies ar paveikto, gatavojoties Covid-19 pacientu skaita pieaugumam, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

Salīdzinot ar situāciju 2019. gadā, PSKUS pārprofilētas un papildu izveidotas intensīvās terapijas gultas, šobrīd atvērtas 88 intensīvās terapijas gultas. Ar papildu skābekli slimnīca var nodrošināt 150 pacientus, jo ir pieejamas 150 iekārtas – gan neinvazīvās, gan invazīvās, kā arī augstas plūsmas skābekļa terapijas iekārtas.

Patlaban PSKUS ievietoti 55 Covid-19 pacienti, no kuriem 18 ir ar smagu slimības gaitu. Pēdējās nedēļas laikā vērojams pacientu skaita pieaugums, ik dienu Stradiņa slimnīca uzņem vidēji septiņus līdz desmit Covid-19 pacientus.

Atbilstoši šā gada sākumā izstrādātajam slimnīcu kapacitātes stiprināšanas plānam un piešķirtajam finansējumam kopumā valstī Covid-19 pacientu ārstniecībai pārprofilētas, no jauna izveidotas un atbilstoši aprīkotas vairāk nekā 1000 gultas, iegādātas 260 dažādās medicīnas un dezinfekcijas iekārtas, kā arī uzsākti būvniecības un remontdarbi vairākās slimnīcās.

1 komentārs