Strādāt policijā bija viņas sapnis – ieskats ceļu policistes Karīnas ikdienā

10 komentāri

8. marts ir diena, kas daļai asociējas ar ziedu dāvināšanu, bet ANO mudinājis šo dienu izmantot kā iemeslu, lai runātu par sievietēm svarīgiem sociālajiem jautājumiem. Latvijā šogad tā ir izvēles brīvība, arī cīņa ar dažādiem stereotipiem.

LNT raidījums “900 sekundes” šajā dienā iepazīst Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes jaunākās inspektores Karīnas Grečņevas ikdienu – viņa ir izvēlējusies kļūt par ceļu policisti par spīti tam, ka daudziem šis darbs asociējas ar to, ka to dara tikai vīrieši.

Viņa savā amatā jūtas ļoti pārliecinoši, kaut gan par ceļu policisti strādā nepilnu gadu. Varbūt tāpēc, ka savulaik policijā strādāja viņas tēvs. Strādāt policijā bija Karīnas sapnis, tāpēc, zinot to, ģimene ļoti atbalstīja, īpaši tētis. Viņai nešķiet, ka strādājot par ceļu policistu, priekšroka būtu tieši stiprā dzimuma pārstāvjiem.

“Tas pieņemts varbūt stereotips, ka jābūt policistiem vīriešiem, it īpaši ceļu policistiem, bet, manuprāt, tā nav,” norāda Karīna.

Viņasprāt, daudz svarīgāk, lai ir īpašības, kādam ir jābūt, strādājot šo darbu, nevis noteicošais ir dzimumā. Jāprot komunicēt un ātri reaģēt notikuma vietā.

Ceļu policijas funkcija ir ne tikai sodīt, bet arī brīdināt par pārkāpumu. Karīna un viņas pārinieks Māris Aliks fiksē automašīnu, kas pārkāpj ātrumu. Autovadītāji, ieraugot ceļu policisti, turklāt blondīni, saka arī labus vārdus.

“Pie vadītājiem ejot, ļoti daudz komplimentu var dzirdēt,” atklāj Karīna. Smaids, labvēlīga attieksme – un autovadītāji kļūst daudz atvērtāki. Pateicoties arī Karīnai, veidojas ceļu policijas labvēlīgais tēls.

“Šī meitene pienāca smaidot, burvīgs smaids, viss ļoti jauki bija,” raidījumam “900 sekundes” norādīja autovadītājs Ainārs.

Savukārt vēl kāds autovadītājs Roberts piebilda: “Teikšu, ka varbūt pat patīkami, jā, bet jāskatās pēc situācijas. Ja ir kaut kas smagi vai cilvēki neadekvāti uzvedas, bet atbrauc viena vai divas meitenes, tad var būt problemātiski risināt to situāciju.”

Divas sievietes ceļu policijā nestrādā kopā uz ceļa, bet smagas situācijas mēdz veidoties. Karīna nepilnā gada laikā jau ir bijusi izbraukumos, kur ceļu satiksmes negadījumos smagi cietuši cilvēki vai gājuši bojā. Taču viņa cenšas neuztvert to pārāk emocionāli.

“Tas jāuztver kā darbs, ja esi atnācis uz policiju strādāt, tas ir tavs ikdienas darbs, un no tā tu neizbēgsi,” saka Karīna.

Karīnas pārinieks Māris Aliks ceļu policijā strādā 19 gadus. Stāsta, – kad sācis tikai sāka strādāt, sievietes ceļu policistes bija tikai dažas.

“Kam kas patīk, ja sievietes nāk strādāt uz ceļu policiju, tad viņām patīk šis darbs,” bilst Aliks. Tikmēr Karīna stāsta, ka nav vīlusies izvēlētajā profesijā. Galvenais, ka ir lielisks kolektīvs, interesants darbs un nav rutīnas.

10 komentāri