Stipro lietavu dēļ Siguldā nogruvusi pastaigu vieta

Komentāri
Stipro lietavu dēļ Siguldā nogruvusi pastaigu vieta
Šis posms uz laiku līdz defektu novēršanai būs slēgts un atpūtnieki aicināti izvēlēties citus maršrutus Gaujas senlejas baudīšanai. (Dabas aizsardzības pārvalde)

Stipro lietavu dēļ šonedēļ izskalots posms jaunajā Siguldas serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam.

Kā informē Dabas aizsardzības pārvalde, līdz ar to šis posms uz laiku līdz defektu novēršanai būs slēgts un atpūtnieki aicināti izvēlēties citus maršrutus Gaujas senlejas baudīšanai.

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti ceturtdien, 21. septembrī, iepazīstas ar bojājumu apmēriem un jau pieprasījuši būvniekam SIA “Ventars” iespējami īsā laikā novērst bojājumus, lai serpentīna ceļš būtu drošs un pieejams  iedzīvotājiem. Būvniekam šie darbi jāveic garantijas ietvaros.

Līdz brīdim, kamēr bojājumi tiks novērsti, Siguldas iedzīvotāji un viesi aicināti ievērot izvietotās norobežojošās lentes un zīmes, un bez īpašas vajadzības nešķērsot norobežotās vietas, lai netraucētu darbu veicējiem un neapdraudētu savu veselību.

Pastaigām un sportam cilvēki aicināti izmantot citas tuvumā esošās takas un kāpnes.  Pārvalde serpentīna ceļa sākumā gan pie Gaujas, gan Svētku laukumā izvietos informatīvus plakātus par alternatīviem maršrutiem, un tie būs pieejami arī Dabas aizsardzības pārvaldes sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts, ģeologs Dainis Ozols skaidro, ka noslīdējumu un izskalojumu veidošanās dabā ir normāls process un ik gadu stāvajās Gaujas senlejas nogāzēs un sānu gravās notiek pārmaiņas zemes virskārtā. Līdz ar to jebkuri būvdarbi šādos apstākļos ir ārkārtīgi sarežģīti un jau laikus jādomā, kā nodrošināt drenāžu un pasargātu struktūru no bojājumiem.

Šī nav pirmā reize, kad jaunajā serpentīna ceļā veidojušies bojājumi. Jau neilgi pēc jaunizbūvētā ceļa nodošanas ekspluatācijā Dabas aizsardzības pārvalde konstatēja objekta projektētāja un būvnieka pieļautās kļūdas, par ko saskaņā ar līguma nosacījumiem būvdarbu veicējam “Ventars”, tika sagatavots apsekošanas un defektu noteikšanas akts.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Dabas aizsardzības pārvaldi un “Ventars”, noteiktā garantijas termiņa laikā būvniekam uz sava rēķina jānodrošina konstatēto nepilnību, – takas seguma iesēdumi, nogāžu nostiprināšanas defekti, norobežojumu un koka laipu deformācija, notekūdeņu sistēmas izskalojumi – novēršana.

Lasi vēl