Stingrākus Covid drošības pasākumus plānots ieviest Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā

1 komentārs
Stingrākus Covid drošības pasākumus plānots ieviest Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā
LETA / INFOGRAM

Valdība Covid-19 izplatības dēļ šodien plāno lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā, preses konferencē atklāja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Pēc epidemiologu novērojumiem krietni plašāka Covid-19 izplatība ir atsevišķās pašvaldībās. Tāpēc valdība plāno lemt, ka administratīvajās teritorijās, kurās iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvās saslimstības uz 100 000 iedzīvotājiem rādītājs divkārtīgi pārsniegs valsts vidējo rādītāju, būs noteikt stingrāki drošības pasākumi, nekā valstī kopumā.

Lasi vēl: Pirmdien Latvijā atklāti 457 Covid-19 gadījumi, bet 13 pacienti miruši

Pašlaik vidējais saslimstības rādītājs valstī ir 253,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tikmēr Varakļānu novadā tas sasniedz 1439,8, Aknīstes novadā – 1404,5, bet Krāslavas novadā – 755,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Daugavpilī rādītājs ir 688,8, Baldones novadā 658,4, bet Salacgrīvas novadā 830,1 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Plānots, ka no 26.novembra Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novados 5.-12.klašu skolēni mācās attālināti, kā arī nenotiek praktiskās mācības klātienē profesionālajās izglītības iestādēs un augstskolās, ka arī pieaugušajiem dažādos kursos un profesionālās pilnveides kursos. Līdz šim šajās pašvaldībās, tāpat kā citviet Latvijā, attālināti mācījās 7.-12.klašu audzēkņi.

Tāpat šajās administratīvajās teritorijās netiks sniegti friziera pakalpojumi. Līviņa atgādināja, ka friziera pakalpojumi līdz šim bijuši vienīgie skaistumkopšanas nozarē, kas vēl bija atļauti, taču, lai mazinātu cilvēku kontaktēšanās iespējas, šajās pašvaldībās tos ierosināts aizliegt.

Nestrādās arī muzeji un citas kultūrvietas. Bibliotēkas varēs izsniegt grāmatas līdzņemšanai.

Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novados nedarbosies gadatirgi, jo, pēc Līviņas paustā, arī tajos speciālisti saskata riskus.

Nenotiks amatieru sporta treniņi iekštelpās, nedrīkstēs notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas.

Tiks noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci.

Bet veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās būs jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra.

Līviņa pauda, ka stingrāki ierobežojumi plānoti no ceturtdienas, lai dotu iespēju pašvaldībām sagatavoties to ieviešanai.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atzina, ka pašvaldības jau līdz šim ir iesaistījušās Covid-19 izplatības ierobežošanā, un vietējās varas ir ieinteresētas situācijas stabilizēšanā. Vienlaikus viņa atzina, ka gadījumā, ja nepieciešamība apmeklēt šīs pašvaldības citiem nav akūta, braucienu labāk atlikt.

Plānots, ka turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs katru otrdienu savā mājaslapā publicēs jaunākos saslimstības rādītājus pašvaldībās, savukārt stingrākas prasības vietās, kur rādītājs divkārtīgi pārsniegs valsts vidējo rādītāju, būs jāievēro no konkrētās nedēļas ceturtdienas.

Jau ziņots, ka šodien notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī.

Sēde attālinātā režīmā notiks plkst.13. Pēc tās plānota preses konference.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs un testēšanas kapacitāti.

Iekšlietu ministrija sniegs informāciju par epidemioloģiskās drošības pasākumu kontroli, savukārt Aizsardzības ministrija informēs par individuālo aizsardzības līdzekļu un higiēnas masku iegādi un rezervēm.