Stikla mākslinieks un skeiteris Kārlis Bogustovs izgatavo vides objektu, pa kuru varēs braukāt skeiteri

0 Komentāru

Gluži kā okeāna vilnis, kas uz muguras nes sērfotāju – Rīgā pie Mākslas muzeja, iespējams, jau tuvākajos mēnešos tiks uzstādīts vides objekts jeb mākslas darbs, uz kura savu izveicību varēs demonstrēt skeitošanas entuziasti.

Skrituļdēļi, zināms, spēj iznīcināt pašas spēcīgākās konstrukcijas, nemaz nerunājot par pieminekļiem un citiem vides objektiem pilsētās. Stikla mākslinieks un skeiteris vienā personā Kārlis Bogustovs cenšas apvienot it kā neapvienojamo – stikla skulptūru, pa kuru varēs braukāt skeiteri. Kopumā iecerēti trīs objekti, piemēram, rampai virsotne būs izgatavota no stikla.

Tehniskie aprēķini skicēs liecina, ka stikla, metāla un akmens konstrukcijas izturēs skrituļotāju trikus. Pat vēl vairāk, mākslas darbi radīs iespaidu, ka skeiteri gluži kā sērfotāji vizinās uz okeāna viļņiem.

“Skeitbords ir cēlies no sērfa, un sērferi braukāja pa viļņiem caurspīdīgiem, skaistiem un stikls palīdz viņus atveidot,” stāsta Bogustovs. Viņa iecerētajā darbā ir vairāku objektu kopums. Viens ir tāds kā akmens un stikla soliņš, kas skrituļošanai būs piemērots ne sliktāk kā sēdēšanai. Tur pat netālu iecerēta arī slīpa virsma, kas ar spoguļu sāniem radīs vieglas konstrukcijas iespaidu.

Trešais darbs ir rampa, tās augšējā stikla daļa jau ir teju gatava. Lai arī Kārlis īsti vēl nezina, vai viņa darbs tiešām atradīsies Esplanādē pie Mākslas muzeja, viņš jau optimistiski skatoties ir izgatavojis rampas augšējo daļu, kas ir no stikla, un tai nāksies izturēt skeiteru spēcīgos triecienus.

Tas, kur darbi atradīsies, ir atkarīgs no Rīgas pašvaldības darbiniekiem, kuriem ir jādod apstiprinājums. Viss atkarīgs no ierēdņu spējas domāt plašāk. Šie darbi ir iecerēti ne tikai labi izskatīties, bet arī parādīt to, ka pilsētu iespējams veidot tādu, lai tā ir piemērota visiem tās iedzīvotājiem.

“Vēlamies parādīt, ka skeitbordisti nav nekādi mežoņi, huligāni, viņi vienkārši grib darīt savas lietas. Un, ja tās iedod, tad viņi tur arī ies un darīs, nevis uz kāda koka soliņa, kas nemaz nav piemērots un ērts,” bilst Kārlis.

Skeiterim un māksliniekam Kārlim Bogustovam šis ir maģistra darbs, un uz to viņu iedvesmoja viņa paziņa un pasaulē zināmais skeiteris Madars Apse. Darba autors un citi skeiteri cer, ka Rīgas parkā jaunie darbi būs pieejami jau vasaras sākumā.

0 Komentāru