“Stereotipi un aizspriedumi!” Cīnīsies pret diskrimināciju darba tirgū

0 Komentāru

Vairāk nekā puse Latvijas uzņēmumu vadītāju, pieņemot darbā jaunus darbiniekus, bieži vien neņem vērā potenciālo kandidātu profesionalitāti, bet gan vadās pēc dažādiem stereotipiem un aizspriedumiem, šādus datus atklāj jaunākais Sabiedrības integrācijas fonda pētījums.

Jauns – tātad nepieredzējis, vecs – tātad pakļauts veselības problēmām, cita etniskā piederība – problēmas ar valodu.

LNT Ziņu aptaujāto rīdzinieku viedokļi atšķiras, tomēr vairums gan uzskata, ka darba devēji prioritāri izvērtē darbinieku profesionalitāti.

Kalvis
rīdzinieks

Ir tāda sajūta, ka darba devējiem liekas, ka nu tā attieksme ir tāda, ka tu esi jauns džeks un paskatīsimies ko Tu vari, bet tas nav tā ļoti acīmredzami, man šobrīd tiešām viss ir ok.

Ludmila
rīdziniece

Es domāju, ka viss ir daudz vienkāršāk, es domāju, ka neviens “nekasās” klāt, vai kaut ko tādu, varbūt reti, bet es domāju, ka nē.

Lai mudinātu darba devējus darbinieku izvēles procesā vērtēt viņu profesionālās spējas, nevis vecumu, etnisko piederību, dzimumu vai kādu citu ar izglītību un pieredzi nesaistītu kritēriju – šodien sākta akcija ”Maini-skatu-punktu”. Līdztekus šai akcijai sākta jauna mācību programma darba devējiem “Skatu punkti” ar mērķi – veicināt iecietību un dažādību.

0 Komentāru