Statistika Jāņos: pieķerti 26 dzērājšoferi, avārijā viens bojā gājušais un mežā apmaldījušies cilvēki

0 Komentāru
Statistika Jāņos: pieķerti 26 dzērājšoferi, avārijā viens bojā gājušais un mežā apmaldījušies cilvēki
LITA KRONE, LETA

Jāņu svētkos, 24. jūnijā, uz Latvijas ceļiem aizturēti 26 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un viens transportlīdzekļa vadījs narkotisko vielu ietekmē, liecina policijas statistika.

Rīgas reģionā diennakts laikā apturēti 14 dzērājšoferi un viens narkotikas lietojis autovadītājs, Kurzemē apturēti pieci šoferi par spēkrata vadīšanu alkohola reibumā, Latgalē trīs, bet Zemgalē un Vidzemē katrā pa diviem.

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem likumsargi noformējuši 143 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, bet vienu par agresīvu braukšanu.

Kopumā pagājušajā diennaktī valstī kopumā par dažādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem policisti noformējuši 365 protokolus, liecina VP apkopotā informācija.

Diennakts laikā uz valsts autoceļiem reģistrēti 64 satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki, viens gājis bojā, liecina VP apkopotie dati.

Jaunjelgavas novadā ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā viens cilvēks, bet divi cietuši. Ceļu satiksmes notikums noticis plkst.13 uz autoceļa Aizkraukle – Jēkabpils, kad pagaidām nenoskaidrots vadītājs, vadot automašīnu “Opel Zefira”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un transportlīdzeklis apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta divas personas – viena no hospitalizācijas atteicās, otra nogādāta medicīnas iestādē, tāpat notikuma vietā no gūtajām traumām mira viena persona. Valsts policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.

Diennakts laikā Rīgas reģionā notikuši 23 ceļu satiksmes negadījumi, Zemgalē – deviņi, Vidzemē – seši, Kurzemē – 14, bet Latgalē 12 avārijas, liecina VP apkopotie dati.

Kopumā aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 14 cilvēki. Rīgas reģionā cietuši septiņi cilvēki, Zemgalē un Kurzemē katrā pa trim, bet Latgalē viens.

Ceturtdien glābēju palīdzība bija nepieciešama cilvēkiem, kas pašu spēkiem nevarēja izkļūt no meža un kādas purvainas vietas ezerā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija. No rīta, plkst.10.21, VUGD steidzās uz Vecumnieku novadu, kur kādam mežā esošam cilvēkam bija radušās veselības problēmas. Glābēji cilvēku atrada un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, darbus notikuma vietā pabeidzot plkst.12.36.

Savukārt ceturtdienas, 24.jūnija vakarā, plkst.19.37 saņemts izsaukums no Aglonas novada, kur cilvēks bija iekļuvis purvainā ezera vietā un nevarēja izkļūt paša spēkiem. Cilvēks ar laivas palīdzību nogādāts krastā. VUGD darbus pabeidza plkst.20.48.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēmis 164 izsaukumus, 28 no tiem bijuši uz ugunsgrēkiem, 122 saistīti ar glābšanas darbiem. 14 no izsaukumiem bijuši maldinājumi.

Tikmēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) informācija liecina, ka pārgalvības dēļ Jāņu dienā noslīkuši trīs iereibuši cilvēki, bet vairāki guvuši traumas.

Kurzemē jūrā noslīka 53 gadus vecs vīrietis, Zemgalē, noslīkstot upē, bojā gāja 68 gadus vecs vīrietis. Vidzemē, peldoties alkohola reibumā karjerā, noslīka 49 gadus vecs vīrietis. Savukārt Latgalē, pēc peldēšanās alkohola reibumā, 20 gadu vecu jaunieti mediķi pēc slīkšanas vidēji smagā stāvoklī nogādāja slimnīcā.

Zemgalē kāds 44 gadus vecs vīrietis, lecot uz galvas ūdenī, guva smagu traumu ar mugurkaula kakla skriemeļu bojājumiem. Vīrietis smagā stāvoklī nogādāts specializētajā klīnikā Rīgā.

0 Komentāru