10 komentāri

“Latvijas lepnuma” balvas saņēmējs nominācijā “Glābējs” Aleksandrs Kameņevs šovasar no liesmu un dūmu pārņemta dzīvokļa kailām rokām paglāba trīs bērnu. Šis ir stāsts par nejaušību, par likteni un sekundēm dzīvības cenā.

Liktenīgajā jūlija vakarā Aleksandrs ar sievu Sintiju nevarēja iemidzināt savu nepilnu gadu veco dēliņu, kuram nāca zobi. Tādēļ vecāki ņēma palīgā veco labo metodi – midzināšanu automašīnā. Brauciens pa Liepāju vainagojās ar to, ka dēliņš aizmiga. Steigai nebija pamata. Ģimene izlēma doties mājup pa garāko ceļu.

”Ne velti te braucām. Liktenis mūs te atveda. Braucot garām mājai, sieva pamanīja ugunsgrēku,” atminas Aleksandrs.

Degošajā dzīvoklī atradās trīs bērni – sešgadīgais Endijs, piecgadīgais Markuss un trīsgadīgā Megija, kurus vienus audzina mamma Līga. Tovakar viņa izgāja no dzīvokļa, bērni palika vieni, un Markusa rokās nonāca šķiltavas.

Ieraugot ugunsgrēku, Aleksandrs apstājās un devās mājas virzienā, nezinot, kas viņu sagaida. Nonācis pie loga, viņš saprata, ka istabā ir ne tikai dūmi, bet arī bērni.

”Stikls uzreiz saplīsa. Ar pirmo sitienu. Pirmais izlēca puika. Viņam sekoja otrs. Attaisījām logu, tur meitenīte. Sākām meitenīti saukt, bet viņa atkāpās istabas dziļumā,” atceras Aleksandrs.

Glābjot bērnus, Aleksandrs stiklos sagriezis roku. Viņš bija tik satraukts, ka pat sākumā neapzinājās, cik bērnu izglābis – divus, trīs vai vairāk. Arī dziļi iegriezto brūci rokā viņš sākotnēji nepamanīja.

”Rēta man uz mūžu paliks par piemiņu. Es nejūtos, ka būtu kaut ko tādu paveicis,” saka Aleksandrs.

Šādos notikumos visu izšķir sekundes. Ja Aleksandra nebūtu blakus, tas viss varēja beigties citādāk.

Par drosmi un pašaizliedzību Aleksandram paldies saka ne tikai bērnu mamma Līga, bet arī visa ugunsdzēsēju saime.

”Latvijas lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu ”Latvijas lepnumus” iepazīsti šeit!

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.