Starptautisks korupcijas skandāls: Latvijas tiltu vadītāju tur aizdomās par apjomīga kukuļa došanu

0 Komentāru
Starptautisks korupcijas skandāls: Latvijas tiltu vadītāju tur aizdomās par apjomīga kukuļa došanu
Foto: LETA

Starptautisks korupcijas skandāls – Latvijā un Lietuvā uzsākti divi kriminālprocesi par kukuļošanu. Abos gadījumos acīmredzot ir iesaistīta lielākā Latvijas ceļu un tiltu būvniecības kompānija Latvijas tilti. Pēc kratīšanām Klaipēdas ostā, Latvijas tiltu birojā, Rīgas domes Satiksmes departamentā un citur aizturēts Latvijas tiltu vadītājs un vēl vairākas personas.

Lielākās Latvijas ceļu un tiltu būvniecības kompānijas Latvijas tilti valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par vairāk nekā 10 tūkstoši eiro lielā kukuļa došanu Klaipēdas Valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu.

Abas amatpersonas ceturtdien aizturētas Klaipēdā. Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests veica kratīšanas ne tikai Zumara, bet arī Klaipēdas ostas vadītāja Arvīda Vaitkus kabinetā. Ostas pārstāvji norāda, ka specdienestu interesējuši trīs kopā ar Latvijas tiltiem īstenotie projekti par krastmalu rekonstrukciju un estakādes būvniecību.

Praktiski vienlaikus ar kratīšanām Klaipēdas ostā tika veiktas procesuālas darbības Latvijā. To rezultātā, kā informē KNAB, ir aizturēti seši Latvijas tilti darbinieki.

Tā mātes uzņēmuma LNK Industries valdes loceklis Davids Lipkins, Latvijas tiltu valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs un laiku ir atstādināts no amata. Savukārt procesuālas darbības pret uzņēmuma darbiniekiem esot veiktas saistībā ar Rīgas domes iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā aptuveni pusotra miljona eiro vērtībā. Lipkins kategoriski noliedz aizdomas kukuļošanā, notiekošo skaidrojot ar asu konkurences cīņu gan Lietuvas, gan Latvijas tirgū. Viņš neizslēdz, ka arī šīs apsūdzības ir konkurences karu izpausme un negodprātīgi biznesa paņēmieni.

Saistībā ar šo korupcijas skandālu ir uzsākti divi savstarpēji saistīti kriminālprocesi – viens Lietuvā, otrs – Latvijā, par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā. Kā preses konferencē skaidroja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčonoks, tajā figurē gan ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, gan kukuļa došana, gan kukuļa ņemšana, gan dienesta viltojums.

Masu medijos izskanējušo informāciju par to, ka, iespējams, aizturēts Rīgas domes Satiksmes departamenta būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Brožs, KNAB vadītājs nedz apstiprina, nedz noliedz. Par drošības līdzekli aizturētajām personām lēmums vēl nav pieņemts.

Korupcijas skandāla dēļ neviena Satiksmes departamenta amatpersona no pienākumu pildīšanas atstādināta neesot. Kompānija Latvijas tilti veica vairākus nozīmīgus būvdarbus Lietuvā. To kopēja vērtība pārsniedz 94 miljonus eiro.

Video

0 Komentāru