1 komentārs
Starptautiskajās militārajās operācijās piedalījušās vairāk nekā 100 sievietes
(Foto: LETA)

Vairāk nekā 100 Nacionālajos bruņotajos spēkos dienošo sieviešu ir piedalījušās arī starptautiskajās operācijās.

Latvijas Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka Latvijā sievietēm profesionālajā militārajā dienestā netiek izvirzītas atsevišķas prasības un noteiktas privilēģijas vai ierobežojumi, tādējādi ievērojot dzimumu līdztiesības principu. Profesionālajā dienestā sievietes tiek pieņemtas uz vispārīgiem noteikumiem. Šobrīd 16% profesionālajā dienestā dienošo ir sievietes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dienesta gaitā sievietēm un vīriešiem tiek izvirzītas vienādas prasības, izņemot fiziskās sagatavotības normatīvus, kas sievietēm ir zemāki nekā vīriešiem, gan izglītības iegūšanai, gan iecelšanai amatā vai paaugstināšanai dienesta pakāpē.

Nacionālajos bruņotajos spēkos nav noteikts pieļaujamais sieviešu skaits vai īpatsvars, nav noteiktas arī vienības, specialitātes vai amati, kuros nedrīkstētu dienēt sievietes, un arī netiek plānots to noteikt. Tātad viņas jau var dienēt un arī dien sauszemes kājnieku kaujas vienībās.
Aptuveni ceturtā daļa karavīru sieviešu darbs saistīts ar personāla vai lietvedības jautājumiem. Populāras specialitātes sieviešu vidū ir arī apgāde, medicīna, finanses un ekonomika. Vairāk nekā 100 karavīru sieviešu ir piedalījušās arī starptautiskajās operācijās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl