Starptautiskajā kino festivālā izrādīs vairāk nekā 100 mākslas darbu

0 Komentāru

Galvaspilsētā šodien, 14. oktobrī, sācies astotais Starptautiskais filmu festivāls. Divu nedēļu laikā kino mīļiem būs iespēja skatīt vairāk nekā 100 pasaules mēroga filmas, turklāt tās būs pieejamas arī tiešsaistē, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls tradicionāli norisinājies tikai galvaspilsētā, taču šogad robežas paplašinātas – seansi būs skatāmi arī Madonā, kinoteātrī “Vidzeme”, kā arī Valmiermuižā.

“Ar šīm festivāla filiālēm kinoteātros ārpus Rīgas mēs vēlamies pietuvoties skatītājam un piedāvāt viņam klātienes pieredzi arī ārpus Rīgas. Protams, ar cerību, ka nākotnē šo kinoteātru ārpus Rīgas būs vairāk,” norāda Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore Liene Treimane.

Festivāla programma ir iespaidīga – 10 tematiskajās sadaļās skatītājiem piedāvās vairāk nekā 100 filmas, tostarp ziemeļvalstu ražojumus, bērnu filmas un citas. Interesentiem būs iespēja redzēt 19 jau starptautiski apbalvotus darbus, kā arī vairākām pašmāju filmām gaidāmas nacionālās pirmizrādes. Festivālu atklās filma “Es piedzimu Roselīni”.

“Šī dokumentālā filma atskatās uz ģimeni, ko aizsāka ievērojamais itāļu režisors Roberto Roselīni un zviedru aktrise Ingrīda Bergmane. Šī filma tik interesantā veidā savienoja vairāku valstu kinovēstures, ka mums šķita interesanti papētīt tālāk gan, ko viņi dara šobrīd, gan kā šī ģimene aizsākusies,” par filmu stāsta Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore Sonora Broka.

Filmu seansi kino mīļiem būs pieejami ne tikai klātienē, bet arī tiešsaistē. Tādējādi, iegādājoties biļeti, seansu norisei varēs pieslēgties iedzīvotāji jebkurā Latvijas malā. Vienlaikus, ņemot vērā jaunos ierobežojumus, daļa festivāla programmas vēl varētu mainīties.

“Jau no nākamās nedēļas mūsu kinozāle sarūk uz pusi un klātienē uzņemsim 50% no plānotajiem skatītājiem, bet nevienu seansu neatcelsim. Dažiem vēlajiem seansiem būs jāpārvietojas uz augšu. Ja kādam, kurš jau ir iegādājies biļeti, būs jāsaskaras ar kādām izmaiņām, tad mēs par to viņam paziņosim individuāli,” norāda Broka.

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls norisināsies līdz 24. oktobrim.

0 Komentāru