“Starp savu un reālo pasauli!” “Labestības dienas” vēstnešu – brāļu Kristofera un Emīla stāsts

Pievienot komentāru

Gatavojoties “Labestības dienai”, LNT Ziņu dienests sāk sižetu ciklu par tās vēstnešiem jeb par bērniem ar īpašām vajadzībām, kuriem par visu visvairāk nepieciešams apkārtējo cilvēku atbalsts. Arī brālīšiem – deviņus gadus vecajam Kristoferam un septiņus gadus vecajam Emīlam.

Abi brāļi – Kristofers un Emīls – ir fiziski attīstīti bērni un no ārienes neatšķiras no saviem vienaudžiem. Kad izaugs lieli, viņi noteikti vadīs kravas auto vai vilcienus. Bet, kamēr vēl mazi, spēlējas ar mašīnām, “Lego”, brauc ar riteņiem un mēģina iepazīt pasauli, kura bērniem ar autiskā spektra traucējumiem parasti šķiet citādāka nekā visiem pārējiem.

Sandra
Kristofera un Emīla mamma

Viņiem ir ko pateikt, bet viņus nesaprot lielākoties, mēģiniet iejusties viņu ādā, tas ir diezgan grūti.

Jau no pavisam agras bērnības – Kristofers un Emīls dzīvo starp savu un reālo pasauli. Abiem zēniem ir runas un attīstības traucējumi, bet Emīla diagnoze – autisms.

Sandra
Kristofera un Emīla mamma

Bija tā, ka tad, kad piedzima brālis, viņš beidza runāt, viņš bija ļoti greizsirdīgs uz brāli. Tad kaut kādu gadu viņš nerunāja vispār pilnīgi neko, tad mēs aicinājām pie sevis uz mājām logopēdu, kas ar viņu pamazām, pamazām strādāja un tad vārdu pa vārdam nāca kaut kas jau ārā.

Emīla un Kristofera mamma stāsta, – šo visu gadu garumā maz dzirdējusi savus bērnus runājam. Katra reize, kad izdzird puisēnus, pasakot kaut vienu vārdu, – tā ir kā Dieva dāvana.

Sandra
Kristofera un Emīla mamma

Kristofers var pateikt, Emīls – viņš norāda. Ja jūs dzīvojat ar cilvēku, jūs taču lasāt viņa domas, zināt, ko viņš vēlas. Ir, protams, brīži, kad es arī nesaprotu un kad viņš krīt panikā, ka neviens viņu nesaprot, tad ir tādi brīži, kad ir histērijas, kad viņš jūtas, ka ir neizprasts.

Lai abi puikas spētu pilnvērtīgi dzīvot, sarunāties, saprast un tikt saprastiem, viņiem nepieciešamas terapijas, audiologopēds un speciālie pedagogi.

Sandra
Kristofera un Emīla mamma

Es domāju, ka viņi varēs komunicēt, tagad tulko valodu, varbūt kādreiz būs austiņas, kas tulkos domas. Viņi ir gudri, viņi iemācīsies, vienkārši kaut kāds klikšķis mums ir.

Šogad “Labestības dienas” akcijā palīdzību lūdz 19 bērni, kuru veselības uzlabošanai nepieciešams atbalsts, kas nav valsts apmaksāts.

Kopējā summa, kas šogad nepieciešama visu bērnu atbalstam, ir 126 730 eiro. Lielo “Labestības dienas” koncertu, kur uzstāsies labākie Latvijas izpildītāji, LNT tiešraidē varēs skatīties svētdien pulksten 21.05 – uzreiz pēc “LNT Ziņu Top 10”.