Stambulas konvencijas ratificēšana atkal darba kārtībā! Kādu attieksmi tagad pauž partijas?

Komentāri

Drīzumā valdība skatīs likumprojektu par Stambulas konvencijas, kas iestājas par vardarbības novēršanu pret sievietēm un ģimenē, ratificēšanu. Iepriekš konvencija izraisīja asu viedokļu sadursmi par tradicionālo ģimeni, par ģimenes vērtībām. Paredzams, ka gan valdībā, gan Saeimā par konvencijas atsevišķiem punktiem būs karstas diskusijas.

Līdz Stambulas konvencijas ratificēšanai vēl ir garš ceļš. Vispirms dokumentam jāgūst atbalsts valdībā, pēc tam gaidāmas diskusijas Saeimā. “Vienotība” konceptuāli atbalsta Stambulas konvencijas ratificēšanu, taču vēl esot rūpīgi jāiepazīstas ar niansēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Edvards Smiltēns
“VIENOTĪBAS” PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS

Šobrīd konceptuāls atbalsts, ka vardarbība ģimenē, vardarbība pret sievieti vai cita veida vardarbība ir nosodāma, un konvencijas mērķis ir atbalstāms. Taču ar konkrētām niansēm es pats iepazīšos, un tad arī būs gala lēmums.

Arī “Vienotības” partneri valdībā atbalsta vardarbības pret sievieti un vardarbības ģimenē novēršanu – par ko iestājas Stambulas konvencija.

Tomēr “Zaļo un zemnieku savienībā” norāda, ka dokumentā ir normas, kas nav saistītas ar vardarbības novēršanu un varētu būt pretrunā ar tradicionālajās ģimenes vērtībām. ZZS varētu atbalstīt konvencijas ratificēšanu ar atrunām.

Armands Krauze
ZZS VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

Mēs atbalstām konvenciju. Lai novērstu bažas, ka, ratificējot konvenciju, varētu apdraudēt tradicionālās vērtības, kas ir ģimene un laulība starp vīrieti un sievieti, konvenciju varētu ratificēt ar atrunām.

Nacionālās apvienības politiķi joprojām ir noskaņoti kategoriski.

Gaidis Bērziņš
NA LĪDZPRIEKŠSĒDĒTĀJS

NA viedoklis nav mainījies, un tas ir noraidošs. Protams, ka tad, kad likumprojekts būs Saeimā, frakcijā to vēlreiz pārrunāsim. Mana prognoze – viedoklis netiks mainīts.

Opozīcijas politiķi pagaidām nav formulējuši savu nostāju. Pirms ratificēšanas visi vēlas plašas diskusijas gan parlamentā, gan sabiedrībā. Arī opozīcija pieļauj Stambulas konvencijas ratifikāciju atbalstīt ar atrunām.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl