Stambulas konvencija atkal nonāk Ministru kabineta darba kārtībā

Komentāri

Ministru darba kārtībā atkal nonākusi pretrunīgi vērtētā Stambulas konvencija, kas pirms gada raisīja plašas diskusijas.

Izskatīšanai valdībā tiek virzīts likumprojekts par starptautiskā līguma ratificēšanu. Eiropas Padomes konvencijas mērķis ir aizsargāt sievietes no jebkādas vardarbības un novērst vardarbību ģimenē, kā arī veicināt sieviešu un vīriešu līdztiesību. Tā norāda Labklājības ministrijā, kas mudina Latviju ratificēt Stambulas konvenciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Reirs
labklājības ministrs, “Vienotība”

Viennozīmīgi atbalstām, un tāpēc mēs to arī virzām. Mēs arī bijām iniciatori, lai parakstītu šo konvenciju pagājušajā gadā.

Pirms konvencija pērn tika parakstīta, par to izvērsās asas diskusijas, kad kategoriski pret līgumu iestājās Tieslietu ministrija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl