Staķis: Rīgā ir 576 aktīvi Covid-19 saslimšanas gadījumi

3 komentāri
Staķis: Rīgā ir 576 aktīvi Covid-19 saslimšanas gadījumi
EDIJS PĀLENS, LETA

Latvijas galvaspilsētā Rīgā ir patlaban ir 576 aktīvi Covid-19 saslimšanas gadījumi, Rīgas domes vadības preses konferencē par aktuālo situāciju pilsētā saistībā ar Covid-19 izplatību teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Viņš teica, ka pašvaldība rūpīgi raudzīsies no savas puses, lai valdības pieņemtie Covid-19 ierobežojumi galvaspilsētā tiku ievēroti.

Staķis izvirzījis šajā kontekstā trīs mērķus – nodrošināt, lai mācības klātienē vismaz daļai skolēnu notiktu tik ilgi, cik vien ir iespējams. Tāpat vēl viens mērķis pasargāt senioru un pacientu ar hroniskām saslimšanām veselību un dzīvību. Būtiski arī nodrošināt, lai uzņēmumi turpinātu strādāt un neatkārtojas pavasara scenārijs, uzsvēra Staķis.

Viņaprāt, būtiski, lai uzņēmēji turpinātu strādāt un ekonomika neapstātos.

Staķis atgādināja, ka Rīgā patlaban ir 576 aktīvi Covid-19 saslimšanas gadījumi, tostarp 26 ir saslimšanas gadījumi Rīgas izglītības iestādēs, no kurām 17 ir skolas un pārējās pirmsskolas izglītības iestādes. Izglītības iestādēs galvaspilsētā Covid-19 konstatēts 86 izglītojamajiem, 66 personāldarbinieki, no kuriem 16 ir tehniskie darbinieki.

Staķis norādīja, ka galvaspilsētā vienmēr uz visur aktīvi jānēsā līdzi sejas maksas, tā ir obligāta prasība, kas pasargā sabiedrību no jaunā koronavīrusa, kamēr nav aktīvas vakcīnas. Maska, pēc viņa teiktā, ir kā ieejas biļete vietās, kur tā jānēsā.

Covid-19 drošības pasākumu ievērošanu kontrolēs policija, kuras darbs nav sodīt, bet gan brīdināt masku nevalkātājus, akcentēja mērs. Pašvaldības policija Rīgā pievērsīs uzmanību jauniešu pulcēšanās vietām Rīgā, tirdzniecības centros, izklaides vietās, parkos. Tāpat pastiprināti iecerēts kontrolēt jauniešu pulcēšanos arī pēc skolas brīvlaika.

Drūzmēšanās novērota arī pie zupu virtuvēm, reti kurš lieto masku, tāpēc jābūt šajās vietās klāt pašvaldības policijai, uzsvēra Staķis.

Policija kontrolēs arī publiskās izklaides vietas. Sporta programmas notiks ārtelpās, neizmantojot ģērbtuves. Nepieļaut bērniem piedalīties grupas sporta nodarbībās iekštelpās, kā arī interešu izglītības pulciņos klātienē, iekams netiks nolemts citādi, jo tur ir augsts risks inficēties.

Tāpat Rīgas mērs aicināja ievērot ne tikai Covid-19 drošības prasības, bet arī ieteikumus, jo ieteikumi var kļūt par prasību, ja tos neievēro. Tieši šāda iemesla dēļ vienā no Rīgas izglītības iestādēm bija novērots Covid-19 uzliesmojums, lai gan prasības tika ievērotas, netika ievēroti ieteikumi.

Viņš teica, ka pieaugušajiem vēlams iespēju robežās strādāt attālināti. Tiem strādājošajiem, kas nevar strādāt attālināti, jālieto maskas. Tāpat vēlams vēdināt telpas, jālieto dezinfekcijas līdzekļi.

Rīgas domē arī informēja, ka arī līdz šim, iekams tika ieviesti papildus epidemioloģiskās drošības pasākumi, no 108 Rīgas pašvadības skolām mācību procesu klātienē īstenoja 51 skola, daļēji attālināti – 18 skolas, bet, kombinējot mācības klātienē un attālināti, darbojās – 38 skolas, bet viena skola darbojās attālināti. Pašvaldībā uzsvēra, ka ir būtiski uzturēt mācības klātienē, un tādēļ Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbildīgie speciālisti un iestādes sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), monitorē situāciju un seko līdzi nepieciešamajam.

Galerija: Sejas maskas sabiedriskajā transportā