Staķis: Rīgā cilvēkus bez sejas maskām izsēdinās no sabiedriskā transporta

8 komentāri
Staķis: Rīgā cilvēkus bez sejas maskām izsēdinās no sabiedriskā transporta
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

No rītdienas, kad sabiedriskajā transportā būs obligāti jālieto sejas maskas, Rīgā pasažierus bez maskām varētu izsēdināt no sabiedriskā transporta, otrdien pēc Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēdes teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

Masku lietošanu sabiedriskajā transportā kontrolēs Rīgas pašvaldības policija.

Staķis akcentēja, ka atšķirībā no pavasara kad Covid-19 ierobežošanai bija jālieto sejas maskas, tagad masku vietā nedrīkstēs lietot lakatus un šalles.

Lasi vēl – Kā izvēlēties kvalitatīvu sejas masku?

Viņš atkārtoti aicināja iedzīvotājus lietot sejas maskas, jo tā esot iespēja ierobežot Covid-19 izplatību.

Otrdien komisijas sēdē esot izvērtēti pašvaldības krājumi – sejas maskas, dezinfekcijas līdzekļi un speciālie kombinezoni. Staķis uzsvēra, ka krājumi esot pietiekami, taču nākotnē, visticamāk, būšot nepieciešama valdības palīdzība sejas masku iegādei, lai nodrošinātu ar tām cilvēkus, kuri paši maskas nevar iegādāties.

Pašvaldības sociālais dienests arī apzinās cilvēkus, kuriem būs nepieciešams palīdzēt ar masku iegādi un meklēs iespējas kā cilvēkus nodrošināt ar maskām.

Rīgas mērs teica, ka pašvaldība, izmantojot dažādus veidus, informēs cilvēkus par nepieciešamību obligāti lietot maskas sabiedriskajā transportā. Piemēram, šāda informācija no šodienas tiks rādīta sabiedriskajā transportā informatīvajos ekrānos.

Informācija tiks attēlota uz sabiedriskā transporta durvīm, kā arī pieturvietās.

Jau ziņots, ka otrdien Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskatīti jautājumi par epidemioloģisko situāciju Rīgā izglītības un labklājības jomā, spriest par Covid-19 ierobežojumu kontroli un pasākumiem vīrusa izplatības mazināšanai sabiedriskajā transportā.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lasi vēl – Viņķele: Visas valsts nolikšanu ”uz bremzēm” mēs vairs nevaram atļauties

Neņemot vērā straujo Covid-19 izplatību, pagaidām netiek vērtēta iespēja šā iemesla dēļ Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien valdība lēma, ka no 7. oktobra sabiedriskajā transportā ikvienam obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs.