Staķis: Rīgā 87% skolu un nepilnā pusē bērnudārzu vismaz 80% darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19

1 komentārs

Vismaz 80% darbinieku vakcinācijas aptvere Rīgā sasniegta 87% skolu un teju pusē bērnudārzu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) TV3 raidījumā “900 sekundes” pastāstīja, ka trešdien līdz darbdienas beigām informāciju par vismaz 80% darbinieku vakcinēšanos pret Covid-19 iesniegušas 179 izglītības iestādes. Vismaz 80% darbinieku poti pret Covid-19 saņēmuši 90 skolās no 104, kas ir teju 87%.

Lielāks izaicinājums esot bijis panākt bērnudārzu darbinieku vakcinēšanos. Līdz trešdienas vakaram domes vadība saņēmusi informāciju par vismaz 80% vakcinētu pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku 69 no kopumā 147 vai 148 pašvaldības bērnudārziem, tātad nosprausto mērķi sasniegusi nepilna puse bērnudārzu.

Papildus skolām un bērnudārziem minēto vakcinācijas līmeni sasniegušas arī deviņas mūzikas un mākslas skolas, seši interešu izglītības centri un piecas sporta skolas. Pēc Rīgas mēra teiktā, līdz ar to vakcinēšanās pret Covid-19 Rīgas izglītības iestāžu darbinieku vidū norit tādā tempā, kādā tas bija plānots.

Vaicāts, vai ir kādas redzamas atšķirības starp darbinieku vakcinēšanos latviešu un mazākumtautību skolās, Staķis atbildēja, ka nekādas būtiskas atšķirības šajā griezumā nav novērotas.

Rīgas mērs norādīja, ka kopumā ir daudz tādu izglītības iestāžu darbinieku, kuri nesaka, ka nevēlas vakcinēties, bet uzstāj, ka vēlas nogaidīt, tomēr viņš aicināja ar šo lēmumu nevilcināties un izvirzīt vēl augstākus mērķus par 80% darbinieku vakcinēšanos.

Lasi vēl:

Šodien plkst. 14.00 Rīgas domes pārstāvji sveiks Rīgas Zolitūdes ģimnāziju kā vienu no lielākajām galvaspilsētas izglītības iestādēm, kas sasniegusi vismaz 80% vakcinētu darbinieku īpatsvaru, aģentūru LETA informēja pilsētas domē.

Rīgas domes priekšsēdētāja pateicības raksti tuvākajā laikā tiks nosūtīti visām tām Rīgas izglītības iestādēm – skolām, bērnudārziem, interešu izglītības centriem, sporta, mūzikas un mūzikas skolām – , kas iesniegušas apliecinājumus par vismaz 80% vakcinētiem darbiniekiem. Domē akcentēja, ka tādējādi šīs iestādes rīkojas sociāli aktīvi un atbildīgi, uz ko mudināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, īstenojot kampaņu darbinieku vakcinācijas veicināšanai vairāku mēnešu garumā.

Rīgas dome piešķīrusi 1,7 miljonus eiro izglītības iestāžu darbinieku motivēšanai vakcinēties pret Covid-19. Sasniedzot noteikto personāla vakcinācijas apjomu, izglītības iestādes varēs saņemt 5000 eiro, 7500 eiro vai 10 000 eiro papildu finansējumu atkarībā no iestādes lieluma un strādājošo skaita.

1 komentārs