Stacijas laukumā slēdz lielveikala “Origo” A ēku. Pārbūvēs arī Elizabetes un Satekles ielu krustojumu

4 komentāri

Stacijas laukumā pie lielveikala “Origo” šajās dienās liela rosība – strādnieki nes ārā veikalu plauktus, jo tirdzniecības uz pārbūves laiku slēdz. Tā ir arī daļa no pamatīgām pārvērtībām, kuras piedzīvos centrālā dzelzceļa stacija starptautiskā projekta “Rail Baltica” dēļ.

Daudzi iedzīvotāji par “Origo” slēgšanu nav informēti, vai ziņu palaiduši garām, un pauž pārsteigumu, kad pie ieejas norīkotais darbinieks liedz ieeju pa centrālajām durvīm.

Tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanai “Linstow” būvē jaunu ēku blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Ēkas pirmajos trijos stāvos būs tirdzniecības centrs, savukārt no ceturtā līdz sestajam stāvam 11 500 kvadrātmetru platībā top biznesa centrs “Origo One”, kurā atradīsies biroji Kopējās investīcijas projektā ir 72 miljoni eiro.

“Linstow” par saviem līdzekļiem apņēmies veikt Elizabetes un Satekles ielu savienojuma pārbūvi, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju droši un ērti pārvietoties šajā vietā.

Pārmaiņas arī netālu esošajā, nu jau bijušajā mikroautobusu galapunktā – tur vairs transports nepienāks.

“No  1.janvāra pietura Rīgas maršruta taksometru stacija, kas atrodas Marijas ielā 2A, vairs nevarēs tikt izmantota kā reģionālo autobusu maršrutu galapunkts sakarā ar to, ka zemes īpašnieks ir uzteicis nomas līgumu. Tādējādi turpmāk 15 reģionālo maršrutu galapunkts atradīsies Rīgas starptautiskajā autoostā vai pieturā Elizabetes iela,” skaidro Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Jāpiemin, ka tuvāko gadu laikā pamatīgas pārvērtības piedzīvos arī centrālā dzelzceļa stacija, kuru pārbūvēs starptautiskā projekta “Rail Baltica” vajadzībām.

4 komentāri